Техніка як гарантія ефективності, або Як пришвидшити кожен із етапів агроциклу на 40%

20 січня 2022, 06:35 1117

Історія СТОВ «Любарецьке», що у Бориспільському районі, розпочалася у 2003 році з локального пострадянського господарства, а наразі це сучасне підприємство з потужним парком техніки понад 80 одиниць. Вирощують тут три основні культури: пшеницю, кукурудзу та сою.

Свій розвиток та успішність у компанії пов’язують із доступом до фінансування. Директор СТОВ «Любарецьке» Олександр Сафонов розповідає, що звик до кредитів і навіть не уявляє, як можна по-іншому розвивати бізнес.

«Із самого початку, з 2003 року ми розвивали своє господарство, постійно використовуючи позикові кошти. У нас довга історія партнерства, понад 14 років, з «Креді Агріколь», і ми задоволені співпрацею з банком, який  задовольняє всі потреби бізнесу в межах агроциклу: фінансує купівлю насіння, ЗЗР, добрив, сільськогосподарської техніки», — зазначає Олександр Сафонов.

А нещодавно компанія вперше спробувала фінансовий лізинг. Узяли в лізинг трактор та комбайн John Deerе та отримали кешбек у розмірі 10% від фінансування. Все це завдяки спільній програмі ЄС та ЄБРР «Кредитна лінія EU4Business-EBRD», до якої «Креді Агріколь» долучився понад пів року тому. 

Повністю укомплектовану та готову до використання техніку господарство отримало восени в період збору врожаю, тож уже мало нагоду оцінити переваги техніки в полі та інвестувати отриманий кешбек.

Сучасний парк техніки — гордість господарства. Тут навантажувачі, трактори для обробітку ґрунту та посіву, сівалки, зерновози, комбайни тощо. Надають перевагу перевіреній часом техніці зі світовим ім’ям — John Deere, Claas, MAN. У компанії переконані: техніка — це не просто засіб виробництва, це гарантія ефективності. 

propData.content.image
Олександр Сафонов, директор СТОВ «Любарецьке»

«Люди, їхня компетенція й особистісні якості та, звичайно, техніка — серце нашого господарства. Ми намагаємося оновлювати техніку кожні три роки. Це забезпечує безперервність агроциклу, підвищує ефективність роботи та в кінцевому підсумку впливає на наш прибуток. Приємним бонусом для нас став кешбек за послугою лізингу від «Креді Агріколь». Отримані кошти ми вже інвестували в свою господарську діяльність»

«Агробізнес любить точність: у сезон посівної та збору врожаю ми працюємо чітко за календарем. Кожне відхилення від графіку чи простій дорого нам обходяться: вчасно не посіяли — вчасно не зійшло — не отримали врожай. Далі все втрачає сенс. Звичайно, застаріла техніка може зламатися в розпал агросезону. Тож ми вчасно її оновлюємо», — розповідає головний механік СТОВ «Любарецьке» Іван.

Вигоди від оновлення техпарку легко порахувати. За словами головного механіка, нова техніка пришвидшує кожен із етапів агроциклу (оранку, збір урожаю та підживлення землі) приблизно на 40%: «Візьмемо до прикладу комбайн John Deere, який ми отримали в лізинг від «Креді Агріколь». За зміну він збирає врожай на 25-30 га землі, тоді як інші комбайни мають приблизно на 40% меншу ефективність. Маючи його в техпарку, нам вже не потрібно залучати до процесу додаткові комбайни. Нова техніка не тільки швидше збирає врожай, а й не ламається, краще себе показує в обслуговуванні та заощаджує пальне». 

Таку ж аналогію експерт проводить і з трактором John Deere: попередні моделі за 12 годин зорювали 20 га землі, а сучасний John Deere — 25-30 га.

В Україні динамічному розвитку лізингу заважає стереотипне мислення: мовляв, краще володіти чимось, ніж орендувати. Натомість у Європі довгострокова оренда техніки набуває дедалі більшої популярності. 

У СТОВ «Любарецьке» вільні від стереотипів: «Особисто ми з великим задоволенням орендуємо трактори, сівалки, техніку для зрошення. Очікуємо на появу операційного лізингу, щоб, наприклад, можна було отримати у користування трактор на один сезон», — розповідає Олександр Сафонов.

У господарстві на початку зими розпушили землю, аби підвищити її родючість, а з березня вже починається підготовка до посівної. 

«Креді Агріколь Банк» надав понад 330 млн грн фінансування техніки в лізинг у межах програми «Кредитна лінія EU4Business-EBRD» за перші пів року її роботи в банку. 

«Для отримання кешбеку ми передбачили нескладну процедуру — коли клієнт бере техніку у лізинг, і ми бачимо, що параметри відповідають умовам угоди з ЄБРР, то передаємо спеціальну анкету на розгляд окремого консультанта з цих питань. Зазвичай приймається позитивне рішення, оскільки ми дуже уважно вивчаємо необхідну інформацію про клієнта. Переважно кошти надходять до нас у термін до трьох місяців, і ми перераховуємо їх клієнту. Тож бізнес не відчуває жодного додаткового навантаження, пов’язаного з оформленням», — розповідає начальник управління лізингу «Креді Агріколь Банк» Юрій Василенко.


Світлана Яценко, AgroPortal.ua