У межах проєкту LNZ Hub кожен вид кукурудзи тестувався в усіх регіонах України. Гібриди створені з урахуванням світового досвіду задля максимального задоволення потреб аграріїв із різних ґрунтово-кліматичних зон, включаючи посушливі регіони, тож кожен виробник може підібрати оптимальний варіант.

AgroPortal.ua поцікавився в компанії LNZ Group результатами вирощування зернових гібридів кукурудзи UNIVERSEED.

Менеджер з розвитку агротехнологій компанії LNZ Group в Центральному регіоні Леонід Чорний розповів, що цей рік завдав клопоту багатьом господарям, зокрема з кукурудзою. 

«Продовжена вегетація, рослини залишались довший період зеленими, і період збирання затягнувся до зими. Для таких умов найкраще підбирати гібриди з міцним стеблом. Важливою особливістю має бути коротка та міцна плодоніжка качана, аби він якомога довше утримувався біля стебла. Гібриди кукурудзи UNIVERSEED мають цю особливість, зокрема такі: UNI3511/EXPH003 ФАО 340, UNI3313/EXPH002 ФАО 330», — рекомендує Леонід Чорний.

Він додає, що аграріям при впровадженні нових гібридів необхідно спробувати декілька варіантів за принципом адаптивності під конкретні умови і технології вирощування. Врахувавши ґрунтово-кліматичні умови, менеджери LNZ Group можуть підібрати гібриди, рекомендовані для конкретної зони вирощування.

«Залежно від ґрунтово-кліматичної зони вирощування кукурудзи при виборі насіння слід урахувати основні важливі фактори, зокрема: забезпеченість вологою, кількість ефективних температур, тип ґрунту та його характеристики. Виходячи з цього, ми орієнтуємо сільгоспвиробника на групу стиглості (ФАО)», — розповідає Леонід Чорний.

Рекомендовані гібриди для різних областей України

Як відмітив Леонід Чорний, саме останні з перелічених гібридів характеризуються високою початковою енергією та швидким стартовим ростом, що є суттєвим при пізніх посівах, коли швидко втрачається життєво важлива волога, або ж навпаки — якщо перезволожений ґрунт і календарні строки втрачаються, і ми маємо пізні посіви.

Отже, як показують результати дослідів на LNZ Hub, для кожної ґрунтово-кліматичної зони можна підібрати найбільш ефективний гібрид UNIVERSEED, що гарантуватиме високу врожайність і прибуток.


Валентина Оврас, AgroPortal.ua

Мультимедіа