ЯКІСТЬ ПЕРЕВІРЕНО! Ефективний захист сої препаратами ALFA Smart Agro

18 червня 2020, 07:15 4033

Вирощування сої є рентабельним бізнесом. Для того, щоб оптимізувати затрати на захист посівів та зібрати гарний врожай, потрібно використовувати якісні та перевірені досвідом ЗЗР. У портфелі продуктів ALFA Smart Agro є всі необхідні для гербіцидного, фунгіцидного та інсектицидного захисту сої препарати. Сьогодні компанія ділиться з нами реальним досвідом використання деяких із них у господарствах різних регіонів України.

Кайман — надійний післясходовий гербіцид

Як і більшість культур, соя дуже чутлива до наявності «сусідів» на полі. А тому її захист від бур'янів — одне з першочергових завдань у технології вирощування. Складність гербіцидного захисту сої полягає в тому, що рослина дуже чутлива до ряду ефективних діючих речовин, а тому їх дозування у складі препарату має бути помірним. Інша складність у тому, що в другій фазі вегетації соя вкриває ґрунт суцільним килимом, через який робочий розчин не зможе потрапити на бур'яни. Тож потрібно обрати ефективний препарат, який не залишає бур'янам шансу на відростання.
 
У портфелі продуктів ALFA Smart Agro таким є післясходовий гербіцид Кайман (хізалофоп-п-етил, 60 г/л + клетодим, 120 г/л) — інноваційний грамініцид з високою селективністю до культурних рослин.
 
Випробування цього препарату, проведені на полях господарств у різних регіонах України, доводять його високу ефективність та позитивний вплив на врожайність культури. Познайомимо вас із результатами деяких із них.
 
Досвід ТОВ «Барком», с. Борщовичі, Пустомитівський р-н, Львівська обл.

У цьому господарстві поряд з основним посівом сої заклали демонстраційну ділянку площею 10 га, яку обробили грамініцидом Кайман.
 
Контрольне внесення препарату відбулося 5 червня, за умов сонячної погоди (при +25оС), швидкість вітру 2 м/с. На той час на полі спостерігалися однорічні злакові бур'яни (2-4 листки), падалиця кукурудзи (5-6 листків) та поодинокий пирій (висота 10-15 см).

На 8-й день після внесення препаратів провели контрольне обстеження поля. На ділянці, що оброблялася грамініцидом Кайман, однорічні злакові бур'яни загинули повністю, а падалиця кукурудзи зупинилася в рості, чітко проявились пошкодження в точці росту.

У господарстві відмічають, що Кайман не проявляє фітотоксичності на сою, а це позитивно впливає на вегетацію та врожайність культури.

  • Збір урожаю — 2 жовтня
 

Грамініцид Кайман показав відмінну роботу в полі. Він ефективно впорався з бур'янами, на рівні з гербіцидом, що ми застосовували на основному посіві. При цьому врожайність на дослідній ділянці була вищою на 2 ц/га. Я порахував економіку. По курсу на момент проведення досліду Кайман економить на 1 га 180 грн. На великих площах це велика різниця, яка дозволяє підняти рентабельність агровиробництва. Планую у майбутньому працювати препаратами ALFA Smart Agro.
 
Досвід ТОВ «АФ Київська», с. Людвинівка, Макарівський р-н, Київська обл.

В Київській області в АФ «Київська» поряд із основним посівом закладено дослідну ділянку, яку обробили препаратом Кайман. Внесли препарат 7 червня за умов похмурої погоди, температура повітря + 19оС, швидкість вітру 1 м/с. На момент обробки поле забур'янювали мишій сизий (4-6 листків, частота 0-5 шт./м2) та пирій повзучий (10 см, частота 0-2 шт./м2).

Навіть за середньої норми внесення Кайман показав відмінний та тривали результат. Під час обстеження, яке провели 2 липня (на 25-й день після обробки) у фазу цвітіння культури, на контрольній ділянці виявили повну загибель та відмирання листя бур'янів.

Незважаючи на те, що інший гербіцид, який застосовували на основному посіві в господарстві, показав ефективність у боротьбі з бур'янами, урожайність на ділянці, що оброблена Кайманом, вища. Це обумовлено саме селективністю Кайману до культури.

  • Збір урожаю — 21 вересня

Досвід ПП «Львівське», с. Зубра, Пустомитівський р-н, Львівська обл.

У цьому господарстві ефективність грамініциду Кайман на дослідній ділянці 10 га порівнювали з дією іншого гербіциду, який часто застосовують на посівах сої — флуазифоп–П–бутил, 150 г/л. Обробку проводили у сонячний день 10 червня, за температури повітря 20оС та швидкості вітру 1-2 м/с. На момент обробки на полі спостерігалися однорічні злакові бур'яни у фазі 2-3 листки, частота до 30 шт./м2.

При обстежені ділянки через 14 днів після внесення виявили, що однорічні злакові бур'яни загинули. Обидва препарати показали ефективність у контролі бур'янів та м'яку дію на рослини сої.

  • Збір урожаю — 18 жовтня

Однакові показники врожайності в цьому досліді підтверджують високу ефективність Кайману та економічну доцільність його використання, адже знижуючи затрати на захист сої, агровиробники отримають вищий прибуток.
 
Спектр ефективності препарату Кайман — понад 20 видів однорічних та багаторічних злакових бур'янів. Препарат надійно контролює плоскуху звичайну, лисохвіст, метлюг звичайний, пажитницю, просо куряче, мишій (види), а також пирій повзучий, самосіви пшениці та ячменю й інші бур'яни.
 
Завдяки поєднанню двох активних речовин Кайман ефективно знищує як надземну частину, так і кореневу систему бур'янів. А тому рослини не відростають навіть після дощу. Як правило, одного внесення грамініциду Кайман достатньо, щоб вирішити проблему контролю злакових бур'янів на весь період вегетації сої.

ДОК Про — гарантія чистого листка

Поряд із гербіцидним захистом у технології вирощування сої важливе значення має захист культури від грибних хвороб. Адже відведення великих площ під цю культуру, а також порушення сівозміни, сівба непротруєного насіння чи використання протруйників низької якості призводять до накопичення у ґрунті інфекцій. Якщо ще кілька років тому про захист сої від хвороб замислювалися одиниці, то сьогодні кожному агровиробнику зрозуміло — без фунгіцидної обробки повною мірою розкрити потенціал врожайності культури просто не вдасться.
 
Серед патогенів, які найчастіше уражують сою, є збудники пероноспорозу. Для контролю цієї хвороби фахівці ALFA Smart Agro рекомендують застосовувати ДОК Про (цимоксаніл, 300 г/кг + міклобутаніл, 200 г/кг). Він відмінно зупиняє пероноспороз за перших ознак ураження та захищає культуру від інших збудників плямистостей до 20 днів.
 
Досвід ТОВ «Подільський бройлер», с. Вороб'ївка, Дунаєвецький р-н, Хмельницька обл.

Випробування фунгіциду ДОК Про на посівах сої проводили на ділянці 10 га у ТОВ «Подільський бройлер». В день внесення препарату 24 червня було тепло, сухо і безвітряно, температура повітря +18оС. Ознак ураження на рослинах сої не спостерігалося.

Обстеження поля провели 6 липня, через 12 днів після обробки. На обох ділянках рослини виглядали здоровими, без ознак ураження грибними хворобами.

  • Збір урожаю — 16 вересня

Як бачимо, надійний профілактичний захист ДОК Про максимально розкрив потенціал врожайності сої.

Тімош Микола, агроном по захисту рослин ТОВ «Подільський бройлер»

Ми у своєму господарстві вирощуємо традиційну сою на великих площах, а тому приділяємо багато уваги цій культурі. Зокрема випробовуємо різні препарати та аналізуємо їх ефективність.

У нашому регіоні хвороби на сої трапляються, ми фунгіциди вносимо профілактично. ДОК Про показав хороший результат у контролі пероноспорозу та інших плямистостей. Незважаючи на теплу та вологу погоду, посіви були чисті. Я задоволений ефективністю препарату.
 
ДОК Про ефективно контролює збудників справжніх та несправжніх грибів. Цей препарат рекомендують застосовувати також для захисту соняшнику, про що ми писали у першому випуску проекту «Якість перевірено!»
 
У наступній публікації в рамках цього проекту ми познайомимо вас з досвідом використання протруйників на посівах зернових культур в різних регіонах України. Адже якими б доказовими не були теоретичні дослідження, а все ж найбільш переконливим для кожного агровиробника є власний досвід та досвід колег у полі.