OPTIMER XL має великий подрібнюючий диск діаметром 620 мм, товщиною 6 мм, закріплений на індивідуальній стійці, що забезпечує хорошу прохідну спроможність решток.
«В OPTIMER XL є вертикальний (12 градусів) і горизонтальний (14 градусів) кути нахилу диску. Тобто диск знаходиться під оптимальним кутом для хорошого подрібнення решток, відмінно змішує рештки з верхнім шаром ґрунту. Завдяки конічному диску кут зберігається, незважаючи на зношуваність диску, — розповідає менеджер «КУН-Україна» у південно-східному регіоні В'ячеслав Краснюк. — Машина повністю гідрофікована, тобто не потребує ручного регулювання, всі процеси виконуються з кабіни трактора».
Завдяки подвійному U-подібному пакеру відбувається ідеальне подрібнення грудок та його самоочищення.
«Встановлені два ряди дисків, що дозволяє максимально ефективно подрібнювати рештки. Відстань між самими дисками становить 30 см, при перекритті двох рядів між дисками 15 см, тобто саме це оптимальна відстань для подрібнення решток та змішування з верхнім шаром ґрунту», — додає В’ячеслав Краснюк.
OPTIMER XL може працювати по всім видам ґрунту, незалежно від стану вологості.
Легке проходження через рештки завдяки великому кліренсу під балкою кріплення дисків 700мм. Кліренс під рамою становить 91 см.
Агрегат підходить для застосування по стерньовим попередникам, максимальна глибина його роботи — 15 см, але у ФГ «Скіф» (Запорізька обл.) кажуть, що працюють максимум на 10 см, після пшениці та гороху. «В нашому господарстві OPTIMER XL експлуатується вже другий рік. У роботі повністю влаштовує. Інтенсивно перемішує рештки на досить високій швидкості — близько 15 км/год. Але при цьому потрібно відмітити низьке споживання пального», — розповідає керівник ФГ «Скіф» Наталія Кудіна. А також додає, що недоліків поки не помітила.
Опційно між дисками та катком можна встановити гребінку, що дозволить додатково вирівняти ґрунт і рівномірно розподілити рештки по полю.
Ще однією додатковою перевагою короткої дискової борони OPTIMER XL є функція SteadyControl — гідравлічний дожим, який гарантує рівномірне дотримання глибини по всій ширині машини, незалежно від рельєфу.
«Глибина обробки кожного диску однакова на всій ширині агрегату. Гідравлічний тиск у циліндрах забезпечує належне проникнення диска у ґрунт. Розумна система керування гарантує, що тиск завжди буде однаковий завдяки компенсувальному механізму трактора», — зазначає менеджер «КУН-Україна» у південно-східному регіоні В'ячеслав Краснюк.
OPTIMER XL у ФГ «Джерело» (Дніпропетровська обл.) працює з минулого року. Кажуть, що напрацював уже близько 600 га, і претензій до експлуатації немає. В основному дискують після соняшнику.
«Серед переваг та функціоналу короткої дискової борони можу назвати те, що ми механічно руйнуємо бур'яни, обмежуємо втрати по волозі у ґрунті та прискорюємо розкладання решток, створюється «витримане» посівне ложе», — розповідає директор фермерського господарства Володимир Орлов.
Коротка дискова борона OPTIMER XL має розміри від 3 до 12 м. Цього року вперше в Україні буде проходити демонстрація 12-метрового агрегату.