«При оранці пласт ґрунту перевертається і заривається на 30-35 см, через що погано потрапляє волога та потрібні поживні речовини. Через рік операція повторюється, ґрунт перевертається на ту ж саму глибину, і рештки рослини, які залишились з минулого року, піднімаються наверх, що користі в результаті не принесе», — розповідає менеджер «КУН-Україна» у південно-східному регіоні В'ячеслав Краснюк.
Також експерт додає, що рештки ефективно перегнивають у 5-сантиметровому шарі ґрунту. В цьому і є головний недолік традиційного обробітку.
«Excelerator 8005 — це стрибок вище голови в якості та підході до підготовки ґрунту. Можна сказати, що я в нього закохався, — говорить засновник СФГ ім. Т.Г. Шевченка, заслужений працівник сільського господарства Володимир Мельник. — Перше, за що потрібно цінувати даний агрегат, — це збереження вологи, друге — стан фракції після обробітку ґрунту: за один прохід можна підготувати поле до посіву. Я можу сказати, що KUHN Krause Excelerator 8005 — сьогодні це мрія агронома».
Завдяки універсальності KUHN Krause Excelerator 8005 можна використовувати після будь-яких попередників. «Даним агрегатом можна готувати передпосівний обробіток, подрібнювати рештки та залишати їх на поверхні ґрунту, а основною перевагою є збереження вологи на усіх етапах використання», — говорить менеджер «КУН-Україна» у південно-східному регіоні.
Сенс вертикального обробітку ґрунту полягає в тому, що робочий орган агрегату вертикально входить у ґрунт і виходить із нього, тобто не робить переміщення. Його завдання — подрібнити землю після попередників та збити капілярність, щоб зменшити випаровування води. Рештки в такому випадку залишаються у верхньому шарі ґрунту — максимум 3-5 см: саме в цьому шарі найбільше мікроорганізмів, які ефективно впливають на подальший стан ґрунту.
«Такий підхід важко зрозуміти та перейти на нього, оскільки всі звикли, що потрібно поле «зачорнити». Але результат говорить сам за себе», — додає В’ячеслав Краснюк.