Ми не лише докладно розповімо, але й продемонструємо сільськогосподарські агрегати, найкращі за своєю функціональністю та продуктивністю в актуальних сучасних умовах.
Перший учасник проекту: культиватор KUHN Krause Excelerator 8005 для вертикального обробітку ґрунту. Сьогоднішні герої — ТОВ «Еліт Агро» та ТОВ «Прогрес», обидва знаходяться на Вінниччині.
Про такі механізми аграрії кажуть: «Тут немає чому ламатись!» Філософія американської причіпної техніки — у зручній та надійній простоті.
«Американці переважно заточені на монокультуру, тому мусять активно боротися з хворобами на посівах. Фермери часто працюють сім’ями, адже наймати додаткових працівників задорого. Відповідно і техніку добирають просту в обслуговуванні, зрозумілу у використанні», — пояснює менеджер з територіального розвитку компанії «КУН-Україна» Юрій Урда.
Робота культиватора KUHN KrauseExcelerator 8005 характеризується як агресивна. Такий агрегат позбавляє господарство одразу 3-х основних проблем:
- збільшує швидкість робіт на 20%;
- забезпечує зберігання вологи;
- агресивно працює з рослинними рештками.
Технологія KUHN KrauseExcelerator 8005 в Україні може застосовуватися на всіх культурах, але частіше практикується на соняшнику та кукурудзі.
Саме з рослинними рештками кукурудзи працювати найважче. Після обмолоту кукурудзи трубка рослини залишається відкритою, і через неї випаровується волога. За допомогою будь-якого дискового лущильника аграрії намагаються порушити капілярну структуру ґрунту і повалити саму трубку, щоби зберегти вологу. Проте після класичного лущильника ґрунт просто перевертається, поверхня стає горбистою, а отже все одно збільшується площа випаровування.
Культиватор Excelerator 8005 залишає вертикальну структуру стерні, зате порушує зв’язки з ґрунтом. Тобто процес випаровування припиняється, а рослинні рештки пошкоджені.
Excelerator 8005 — унікальна машина, яка працює на осінньому та весняному обробітках ґрунту.
Навесні його можна застосовувати як дисковий культиватор. Використовується з різними кутами атаки. Наприклад, кут на 4-5 градусів дозволить вирівняти та підсушити ґрунт, що дасть можливість швидше зайти техніці на посів.
Універсальність агрегату досягається завдяки тому, що у ньому об’єднані дві технології:
- перша — класична вертикальна технологія;
- друга — коли господарства можуть отримати результат, який для них є більш звичним: змішати рослинні рештки з ґрунтом ( так би мовити, «зачорнити» поле).
Думки стосовно цих підходів розходяться: чи залишати рослинні рештки на полі? Одні господарі залишають їх, щоби змінити забарвлення поля (чорне швидше нагрівається), зменшити випаровування вологи. Інші — агресивно заробляють рештки, щоби вони краще перегнили.
Зауважмо: коли кут атаки техніки більший, то агрегат працює не лише з ґрунтом та рослинними рештками, а й знешкоджує бур’яни.
Слідкуйте за оновленнями. Продовження — незабаром!