Перші аграрні підсумки року в інфографіці

18 листопада 2019, 06:00 9357

Масштабність агропромислового комплексу України найкраще ілюструють цифри. Вони ж дають змогу відстежити основні тенденції ринку.

AgroPortal.ua спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та агенцією UCABevent підготували інфографіку, яка допоможе зорієнтуватися, як аграрна Україна прожила 2019 рік та куди рухатиметься у 2020-му.


У 2018 році було виділено майже 4,2 млрд грн на підтримку сільського господарства, з яких 57% було спрямовано на підтримку галузі тваринництва і 22% — на здешевлення купівлі сільгосптехніки (підтримку сільгоспвиробників). У 2019 році заплановано на 40% більше бюджету, особливо збільшилися видатки на підтримку тваринництва — в півтора рази.

За даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, станом на середину листопада 2019 року намолочено зернових та зернобобових культур понад 70,2 млн т. Прогнозується, що цього року виробництво зернових буде значно вищим, ніж торік (70,1 млн т).

Наразі кукурудзи обмолочено 87% посівних площ, намолочено близько 30,3 млн т, середня врожайність — 70 ц/га.

Щороку в Україні виробляється порядку 10 млн т молока, і ця цифра невпинно скорочується з року в рік через зменшення поголів'я корів. Прогнозується, що за результатами 2019 року виробництво молока складе близько 9,8 млн т — найменший показник за часи незалежності України.

Виробництво м'яса в Україні щороку зростає, в основному за рахунок нарощення виробництва м'яса птиці. Ця категорія м'яса у загальній структурі становить більше половини, ще третина з усього виробленого м'яса припадає на свинину і порядку 15% — на яловичину. В цілому за 2018 рік було вироблено 2,4 млн т м'яса всіх видів, а на 2019-й прогнозується зростання виробництва на 5%.

Станом на 2019 рік в Україні було зареєстровано 289 тис. га сільськогосподарських земель під органічним виробництвом. Найбільше землі сконцентровано під зерновими культурами — 133,4 тис. га, або 46% всіх сільгоспземель під органікою. За останні 10 років кількість землі зросла на 39 тис. га.

Всього в Україні (станом на 2017 рік) діяло 304 виробники органічної продукції, що забезпечували оборот порядку 29 млн євро та експорт порядку 99 млн євро.

За останні 5 років валове виробництво продукції сільського господарства зросло в 2,2 рази і за результатами 2018 року становить 360,8 млрд грн, що складає 10% від валового внутрішнього продукту.

Загальний експорт продукції з України за останні 5 років зменшився на 12%, в той же час експорт продукції АПК з України зріс на 12% і за результатами 2018 року склав $18,6 млрд, що є абсолютним рекордом для України. Частка агропродовольчого експорту в загальному експорті України становить близько 40%.

Україна вже багато років поспіль є найбільшим у світі виробником і експортером соняшникової олії та займає передове місце в експорті соняшникової макухи. В контексті експорту зернових і бобових культур Україна входить до лідерів, займаючи 2-ге місце в експорті ріпаку, 4-те місце в світовому експорті кукурудзи і ячменю та 6-те місце в експорті пшениці та соєвих бобів.

За останні 4-5 років вдалося значно зміцнити позиції на ринку меду, займаючи за результатами 2018 року 8-ме місце в світі.

Останніми роками також активно росте позиція України на світовому ринку м'яса птиці, в основному курятини.

За період з 2014-го по 2018 рік обсяги капітальних інвестицій в Україні зросли більше як у півтора рази. В той же час капітальні інвестиції в сільське господарство зросли в 2,5 рази, а їхня частка в загальному обсязі капітальних інвестицій зросла з 9% у 2014 році до 13% у 2018 році.


Для довідки: 5 грудня в UNIT.City (м. Київ, вул. Дорогожицька, 3) асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent проведуть XI Міжнародну конференцію «Ведення агробізнесу в Україні» (DoAgro).

DoAgro — майданчик для діалогу між владою та бізнесом. Реєструйтеся прямо зараз, щоби бути в епіцентрі аграрних подій.

Підводитиме аграрні підсумки поточного року генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

Реєстрація за посиланням