Два світи: аграрний сектор України та Німеччини

27 лютого 2017, 07:50 14608

Після підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС Україна знаходиться на шляху до європейської інтеграції. З одного боку, це відкрило нашій державі нові можливості, з іншого — викликало потребу у зміні підходів до господарювання, в тому числі в аграрному секторі.

Проект «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД) порівняв сільське господарство України і Німеччини. Як виявилось, аграрні сектори обох країн мають багато спільного, але, водночас, і суттєво відрізняються за рівнем забезпеченості ресурсами, ефективністю, а отже, і продуктивністю.

Що цікаво, у порівнянні з Німеччиною у сільському господарстві України є інвестиційні переваги, серед яких — значна частка високопродуктивних ґрунтів; низькі витрати на робочу силу, особливо на кваліфікованих робітників; відносно невисоке оподаткування сільськогосподарського виробництва; зручне розташування щодо ринків збуту — Західної та Східної Європи, Близького Сходу та Центральної Азії. Загалом, в Україні сільське господарство відіграє набагато важливішу роль в економіці країни, ніж у Німеччині.

З іншого боку, сільське господарство Німеччини характеризується високою правовою захищеністю та передбачуваністю, а також політичною підтримкою з боку ЄС. Також сприятливими порівняно з Україною є деякі природні та економічні рамкові умови: насамперед, відносно велика та стабільна кількість опадів, наявність сучасних технологій, а також значна пропозиція висококваліфікованих працівників.

AgroPortal.ua вибрав із дослідження АПД найцікавіші факти — пропонуємо ознайомитись з ними в форматі інфографіки.

 
 

Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua