Солодко і ще солодше: ринок підкорює новий медовий продукт

25 квітня 2021, 06:17 5614

Що можна приготувати з меду? Крем-мед чи солодку пасту — занадто банально. А як щодо шоколаду на меду? Саме такий експеримент 5 років тому провела Оксана Труш.

«Моя сім'я має власну сертифіковану пасіку в Ніжині на 30 вуликів. Тому із медом я знайома давно, завжди допомагала батькам із продажем на ярмарках, — розповідає Оксана. — Одного разу чоловік розповів мені, що в Росії мед використовують як підсолоджувач шоколаду. Це мене зацікавило, тому що саме тоді я почала вивчати питання шкоди цукру для організму».

 Оксана Труш, власниця Жу-жу shop

Після проведених місяців на просторах інтернету майстриня-шоколатьє зрозуміла головне: для того, щоб уся структура продукту була збережена, мед не можна перегрівати до температури вище 40°С.
 
Перша партія шоколаду на меду складала 11 плиток. «Як зараз пам'ятаю, що тиждень їх робила для Покровського ярмарку, бо тоді ще не вміла працювати з шоколадом. Запакували ми все в крафт, який використовуємо і по сьогодні, адже дане пакування є екологічним і не несе шкоди навколишньому середовищу. Продали весь товар за годину», — розповідає Оксана Труш.
 

Після ярмарку продуктом зацікавився мер міста Суми, і майстриня почала виготовляти шоколад на подарунки гостям міста. З цього, власне, і розпочалася історія Жу-жу shop.
 
«Ми використовуємо мед замість цукру, оскільки цей продукт є найбільш безпечним цукрозамінником, у якості якого ми впевнені. Завдяки наявності різних мінеральних речовин, мікроелементів, вітамінів та ферментів він має загальнозміцнюючий і тонізуючий вплив на людський організм», — стверджує шоколатьє.
 
Склад шоколаду на меду простий: какао-боби терті (Кот-д’Івуар), какао-масло (Малайзія), мед, а також горіхи та ягоди, основну частину яких сім'я Оксани збирає та сушить власноруч.

«Люди часто запитують, чи в нашому шоколаді дійсно немає хімії, їх дивує, що такого витонченого смаку можна досягти, використовуючи лише природні інгредієнти», —посміхається майстриня.
 
За рік Жу-жу shop продає близько 500 кг шоколаду на меду. Найбільші продажі — на новорічні та зимові свята. В піковий період Оксана бере собі помічницю, з якою ділиться шоколадним досвідом.

«Наші продажі відбуваються переважно через інтернет-магазин, також ми представлені в спеціалізованих крамничках із натуральними продуктами. Оскільки товар є вартісним упорівнянні з шоколадом масового виробництва, то й реалізуємо його в тих місцях, де люди розуміють важливість здорового харчування», — зазначає майстриня-шоколатьє.
За словами Оксани, цей рік виявився не таким урожайним, тому весь мед із сімейної пасіки піде на шоколад, хоча в більш вдалі роки продавали його ще як сировину.
 
Новинкою в Жу-жу shop є молочний шоколад на кокосовому молоці з додаванням кешью пасти для людей, які не вживають молочну продукцію, а також молочного шоколаду на основі керобу, плоду рожкового дерева. Оксана довго розробляла рецептуру даних продуктів для досягнення неперевершеного балансу смаку та користі.

«У плані солодощів я дуже вибаглива. Саме тому будь-які рецепти допрацьовую сама. Дуже хвилювалася на рахунок безлактозного шоколаду, але люди, які його купують, залишаються задоволеними», — радіє вона.
 
Загалом шоколатьє рекомендує не перетворювати солодощі на їжу. Це швидше хороший перекус після основного прийому їжі. Оскільки шоколад є натуральним, то 30 г цілком вистачить, щоб насолодитися його смаком.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua