Головні орієнтири ЦСР: баланс між задоволенням потреб і захистом інтересів майбутніх поколінь

27 січня 2022, 08:00 1114

Дотримання принципів і розвиток аграрного виробництва з повагою до навколишнього середовища є основою компаній, які відповідають Цілям сталого розвитку (ЦСР). Це в певній мірі дає перевагу на ринку, адже відповідальні компанії викликають більше довіри як з боку інвесторів, так і партнерів та працівників.

Про це AgroPortal.ua розповіла директорка з питань розвитку компанії та комунікацій Goodvalley Ukraine Любов Богачевська-Єнсен.

«Комерційного успіху в довгостроковій перспективі можна досягнути лише при соціально відповідальному веденні бізнесу. І тут йдеться не про майбутнє, а про сьогодення. Компанії, які це усвідомили і активно впроваджують сталу модель, мають більше довіри від працівників і громад, їм легше залучити інвестиції, їхня репутація має більшу вагу на ринку», — переконана Любов Богачевська-Єнсен.

За її словами, Goodvalley Ukraine була створена на основі ідеї, що слід дотримуватися раціонального способу виробництва високоякісних продуктів харчування, який би не завдавав шкоди довкіллю. Компанія розвивалася, зосереджуючись на унікальному та відповідальному підході до аграрного виробництва з мінімальним впливом на навколишнє середовище. 

propData.content.image
Любов Богачевська-Єнсен, директорка з питань розвитку компанії та комунікацій Goodvalley Ukraine

«Відповідно, зацікавленість у пропагуванні ЦСР співзвучна з нашою філософією. Ми усвідомлюємо, що наш бізнес впливає на природу та біорізноманіття, і прагнемо зменшити цей вплив до мінімуму, піклуючись як про клімат, так і про навколишнє середовище»

Впровадження сучасних екологічно безпечних технологій

Ще в 2013 році Goodvalley Ukraine побудувала біогазову установку в Україні. Вона відіграє ключову роль у процесі безперервного та безвідходного виробництва, оскільки не тільки створює зелену енергію, а й забезпечує теплом ферми та нейтралізує метан у свинячому гної, який би в іншому разі потрапляв безпосередньо в атмосферу.

«На двох з наших ферм відсутні газові чи твердопаливні котельні. З метою зменшення викидів СО2 опалення цих ферм відбувається за допомогою новітніх технологій, які дозволяють використовувати тепло від органічних відходів життєдіяльності тварин для нагрівання води в системі опалення», — розповідає Любов Богачевська-Єнсен.

Також компанія веде раціональне аграрне виробництво:

  • Обприскувачі контролюються за допомогою GPS, гарантуючи, що неорганічні сполуки автоматично змішаються з потрібною кількістю води та будуть застосовані у потрібних дозах у потрібному місці й тільки один раз. 
  • На полях використовуються лише ті хімічні речовини, які були затверджені на місцевому рівні, в ЄС та відповідно до стандартів GLOBALG.A.P. 
  • Кожне поле обприскується згідно алгоритмів програмного забезпечення, яке враховує властивості ґрунту та культури, що росте на цьому ґрунті. 
  • Використання води для таких сумішей обмежується мінімумом в 30-50 л на 1 га, коли типова норма складає 140-200 л на 1 га. 
  • Використовується гній свиней, який попередньо переробили на біогазовому заводі як органічне добриво. 
  • Гній перекачується напряму з критих резервуарів поруч із фермою на поле через шланги та гноєпроводи, тим самим економиться паливо для важкої техніки. Відповідно, зменшується обсяг викидів СО2 у повітря від транспорту.

Робота з громадами

В Goodvalley Ukraine відмічають, що усвідомлюють взаємозалежність зі стейкхолдерами і через діалог та партнерство створюють цінність для них: обговорюють із громадами питання дефіциту ресурсів та необхідності безвідходного раціонального споживання. 

Любов Богачевська-Єнсен зазначає, що компанія постійно проводить освітню роботу серед громад і залучає їх до обговорення питань охорони природи. До того ж, Goodvalley Ukraine однією з перших у регіоні почала впроваджувати проєкт «Нуль відходів», основною метою якого є створення ефективної системи збору, сортування відходів на своїх об’єктах та в громадах, де компанія здійснює свою сільськогосподарську діяльність. Станом на сьогодні в межах цього проєкту в 15 селах встановлено вже 44 майданчики для сортування сміття.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Онлайн-конференція «Формула сталого розвитку сільського господарства в Україні: синергія взаємодії держави, бізнесу та громад» проводиться в межах AGRITECHNICA Digital, що проходить під лозунгом Green Efficiency-inspired by solutions.

Дата проведення онлайн-конференції: 3 лютого 2022 року.

Платформа: DLG-Connect (формат онлайн).

Долучитись до онлайн-конференції зможе кожен бажаючий, зареєструвавшись на платформі DLG-Connect.