Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Натомість, збільшилася кількість виявлення випадків АЧС у дикій фауні (17 випадків у другому півріччі поточного року проти 7 випадків у першій половині 2016 року і 5 випадків у другому півріччі 2016 року), що стало можливим завдяки проведенню активного моніторингу як серед свійських свиней, так і в дикій фауні, в тому числі в рамках виконання грантової угоди із ЄС.
«Вивчення АЧС в ході проведення моніторингу є фактом раннього виявлення хвороби, що дає можливість вчасно вжити запобіжні заходи для недопущення поширення АЧС і занесення в господарства, де утримуються свійські свині», — зазначає перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук.
У цьому контексті варто наголосити, що впродовж другого півріччя 2017 року було виявлено 5 інфікованих об'єктів — трупів свиней, які знаходилися на сміттєзвалищах або лісополосах, їх господарів встановити не вдалося.
Усього впродовж 2017 р. в Україні зафіксовано 140 випадків АЧС, із них 111 — серед домашніх свиней, 24 — серед диких і 5 — інфікованих об'єктів.