Реєстрація продукту стала результатом спільної роботи фахівців міністерств та проекту технічної підтримки ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» в рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, говориться у повідомленні Мінагропроду. Зокрема, проведено ґрунтовну роботу щодо виявлення перспективних географічних зазначень України, які б відповідали всім європейським вимогам.
«Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов'язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише для розвитку локального виробництва, а і для ефективної роботи на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та впізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня», — прокоментувала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.
Вона додала, що запровадження системи географічних зазначень має низку переваг, серед яких — гарантування якості і безпечності продукції, уникнення фальсифікації та підробок, покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації, створення нових робочих місць, розвиток сільських територій та популяризація зеленого туризму.