Україна у квітні експортувала 3,6 тис. т яловичини та великої рогатої худоби (ВРХ) живою вагою, що на 14,63% менше, ніж у березні.
Як говориться у повідомленні Асоціації виробників молока, закупівлі червоного м’яса з України минулого місяця скоротили Китай, Казахстан, Грузія. ВРХ не купували Йорданія і Лівія. Негативну роль зіграли перебої з експортними постачаннями аграрної продукції та продуктів харчування через логістичні перешкоди внаслідок незважених політичних рішень у деяких європейських країнах.
«За попередніми даними Держстату, в квітні Україна експортувала лише 1 т охолодженої яловичини на суму $7,3 тис., що суттєво менше, ніж у березні. Натуральні обсяги експорту червоного м’яса скоротилися на 15,2 т, а в грошах — на $52,6 тис. Товар постачався до Греції, Молдови, Туреччини і на Маршаллові острови», — повідомляє аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі.
Також скоротилися обсяги постачань мороженої яловичини на зовнішні ринки. В квітні Україна експортувала 1,76 тис. т продукції, що на 24,55% менше, ніж у березні. Експортна виручка по даній позиції склала $7,04 млн, і це на 21,62% менше порівняно до попереднього місяця. Більше 95% експорту мороженої яловичини було відвантажено в Азербайджан, Грузію, Китай, Казахстан, Узбекистан та Молдову.
Обсяги експорту ВРХ живою вагою склали 1,85 тис. т на суму $2,69 млн. Порівняно до березня натуральні обсяги постачань впали на 4,36%, а експортна виручка скоротилася на 5,87%. Тварин постачали до Єгипту і Лівану.
Експерт припускає, що вірогідною причиною такого різкого скорочення постачань яловичини з України має бути введення тимчасових заборон з боку урядів Польщі, Словаччини, Угорщини і Болгарії на імпорт вітчизняної аграрної продукції і продуктів харчування. В Польщі та Угорщині обмеження поширювалися на м’ясо великої рогатої худоби.
Ситуація з імпортом неоднозначна. В квітні Україна імпортувала 6,7 т охолодженої яловичини на суму $91,8 тис. Натуральні обсяги імпорту скоротилися на 27 т порівняно з березнем. Свіже червоне м’ясо постачали в Україну з Аргентини та країн-членів ЄС. Але обсяги імпорту мороженої яловичини минулого місяця склали 1,97 тис. т і виросли на 57,48% порівняно до березня. Партії м’яса надходили з країн-членів ЄС, зокрема з Литви. Вперше з початку 2023 року Україна імпортувала ВРХ живою вагою. Натуральні обсяги імпорту склали 35,5 тис. т. Тварини постачались в Україну з Польщі.
«У квітні сальдо зовнішньої торгівлі яловичиною і ВРХ було позитивним і склало $8,27 млн», — підсумував експерт.