Складна логістика гальмує вихід птахівників на нові ринки

04 червня 2024, 12:00 919

Програма розвитку тваринництва передбачає збільшення виробництва яєць вдвічі, а також на 50% виробництва м'яса птиці до 2030 року. Це 2,5 млн т додаткового споживання зернових в Україні.

Про це розповів виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко на міжнародній конференції Grain Ukraine 2024.

propData.content.image
Сергій Карпенко, виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України»

З огляду на урожай, який у нас є, я не думаю, що це буде суттєвим поштовхом до збільшення споживання зернової групи на внутрішньому ринку. Питання в тому, кому споживати продукцію, якщо ми будемо виробляти більше. Ми сьогодні у профіциті, і те, що ми більше виробляємо, ми повинні експортувати.

За словами Сергія Карпенка, логістика сьогодні складна, європейський ринок ввів квоти на продукцію птахівництва, тому галузі потрібно шукати альтернативні шляхи збуту (наприклад, ринки Африки, Близького Сходу, Азії). Але через проблеми з логістикою птахівники навряд чи зможуть швидко переключитися на ці ринки, зважаючи на те, що контейнерні перевезення здійснюються з європейських портів.

Сергій Карпенко нагадав, що птахівники — одні з найбільших споживачів зернової групи та групи переробки олійних культур. Споживають 4-4,5 млн т зернових культур на рік, при цьому виробляють 1,2 млн т м'яса і 6 млрд яєць. З цього обсягу експортують 40%.

«При цьому я вважаю, що внутрішній ринок у нас є профіцитним. Якщо ми навіть збільшимо експорт до 50%, то це суттєво не вплине на наше внутрішнє споживання, оскільки всі розуміють, що за 10 років війни половина населення скоротилася, і це ті споживачі, які виїхали за кордон», — говорить Сергій Карпенко.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua