Повномасштабна війна вплинула на роботу свинарства. За цей час відбулося переосмислення багатьох речей, котрі дають надію на покращення ефективності вирощування тварин.
Таку думку під час міжнародного форму зі свинарства висловив аналітик асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Максим Гопка.
«Економічна складова свинарства наразі є досить привабливою, адже рентабельність виробництва 1 кг свинини стала більшою, ніж була до війни. Основними факторами збільшення такого показника є як ціни на корми, що складають 75-85% собівартості, так і кон'юнктурний фактор», — цитує пресслужба УКАБ слова експерта.
На думку Максима Гопки, нині як ніколи актуальним є питання експорту української свинини на нові ринки збуту.
«Наразі спільними зусиллями державного та бізнес-секторів йде робота в напрямку відкриття ринків країн центральної Азії, Європейського Союзу, Китаю. І для того, щоб бути готовим зайняти свою нішу, кожному підприємству треба розуміти, як можна отримати спеціальний дозвіл. Крім цього, на державному рівні шлях підготовки до акредитації експорту свинини на ринок ЄС складається з аудитів щодо безпечності харчових продуктів та щодо хвороб тварин», — додав він.
Відкриття європейських ринків, на думку фахівця, буде корисним не лише українським виробникам свинини, а й європейським, оскільки дорогі умови утримання худоби, низький попит і поширення хвороб свиней вказують на довгостроковий спад виробництва свинини у Європейському Союзі, коли ж українські фермери могли б підтримати ринок ЄС вітчизняною продукцією.
«Водночас у межах інтеграції до ЄС свинарі повинні знати свої сильні та слабкі сторони в усіх вимірах сталого розвитку і бути готовими до змін уже зараз», — додає він.
Для м’ясної галузі найважливішими напрямами є: