Раду просять не змінювати закон про ветмедицину до введення його в дію

15 квітня 2025, 13:52 305

У Верховній Раді України 16 квітня планується обговорення пропозицій змін до Закону України «Про ветеринарну медицину» №1206–IX.

Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) з посиланням на інформацію підприємців.

«Комітет виробників ветеринарних препаратів ЄБА висловлює глибоку стурбованість у контексті ініціювання та можливого ухвалення змін на цьому етапі. Адже наразі відсутні підзаконні акти, які повинні регламентувати впровадження положень цього закону. За таких умов його реалізація стає неможливою, а це створює ризики фактичного блокування роботи компаній у галузі ветеринарної медицини», — пояснюють в асоціації. 

ЄБА високо оцінює ухвалений закон «Про ветеринарну медицину». На думку бізнесу, він сприяє гармонізації національного законодавства з європейськими стандартами, забезпечує належний рівень ветеринарного нагляду та створює прозорі умови у сфері виробництва та обігу ветеринарних препаратів.

«Водночас прийняття змін до закону за відсутності розробленої нормативної бази та належного підготовчого етапу може негативно вплинути на ветеринарний бізнес та в цілому призвести до уповільнення розвитку ветеринарної медицини в Україні», — пояснили в асоціації. 

На думку бізнесу, пріоритетним завданням має стати розробка та впровадження необхідних підзаконних нормативно-правових актів, які деталізують і регламентують механізми реалізації закону №1206–IX.

«Введення закону в дію має відбуватися на основі чітко визначених правил, щоб уникнути правової невизначеності та блокування діяльності компаній», — підкреслили в ЄБА, зазначивши, що комітет виробників ветеринарних препаратів готовий долучитися до процесу розробки підзаконних актів, надавати фахові рекомендації та брати активну участь у їх обговоренні.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації переконані, що тільки після впровадження закону та аналізу його функціонування можна буде розглядати можливість внесення змін на основі практичного досвіду та реальних потреб галузі.