Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.
Він зазначає, що в результаті стійкого дефіциту сирого молока, який має перманентну тенденцію до посилення, цього разу інтенсивніше дорожчали нижчі ґатунки молока. У зв'язку з цим різниця в ціні між гатунками відчутно скоротилася, проте таке явище є тимчасовим. Зазвичай цей ефект проглядається в період активного зростання, а його ступінь залежить від ринкового дефіциту.
Наразі зафіксовані такі середні ціни на молоко-сировину: екстраґатунок — 10,65 грн/кг (+20 коп.), вищий — 10,50 грн/кг (+30 коп.), перший — 10,30 грн/кг (+40 коп.) без ПДВ. Середні ціни на великі та середні партії молока екстраґатунку по регіонах: північ та центр — 10,8 грн/кг, південь — 10,9 грн/кг, схід — 10,75 грн/кг, захід — 10,70 грн/кг.
Прогнозується, що впродовж вересня-жовтня висхідний тренд буде зберігатися, хоча темпи зростання можуть бути значно меншими в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цьому вирішальне значення матимуть вартість кормів цьогорічного врожаю. На даний час ціни на зернові залишаються вищими, ніж у відповідний період минулого року. Особливу увагу привертають ціни на білкові складові раціонів. Так, ціни на соєві шроти та макуху в серпні продовжили зростати і виявилися вищими на понад 20% та 40% відповідно, ніж у минулому році.
«Фактором, що надаватиме підтримку цінам, звичайно, буде дефіцит сировини, який посилюватиметься і надалі. Одним з головних чинників, що може протидіяти цьому, є від'ємна рентабельність виробництва молочної продукції у переробників, які опинилися між лещатами вартості сировини та опору з боку торговельних мереж. Тим не менш, економіка виробництва готової продукції потребуватиме перегляду відпускних цін, що може стати причиною зростання цін на полицях цієї осені,» — зауважує аналітик.