У разі отруєння однієї бджолиної родини пасічник втрачає від 6500 до 11000 грн.
Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів власник господарства з селекції та розведення бджіл Леонід Єгошин, роблячи приблизні підрахунки за середніми цінами на бджолину продукцію,
Зокрема, він деталізує, що втрачається, як мінімум, бджолосім'я, а це до 2500 грн, також втрачається неотриманий дохід, який ця бджолосім'я пасічнику могла би принести — від 30 до 80 кг меду (~2000-5000 грн), до 6 кг квіткового пилку (~2000 грн), а ще віск, прополіс, маточне молочко.
За даними Держпродспоживслужби, кількість загиблих бджолосімей 2024 року склала 1048, зокрема через отруєння пестицидами — 8, у той час як 2018 року ця кількість сягала 12800, а вже 2020 року — 473.
«Насамперед рівень смертності бджіл знизився завдяки щорічній інформаційній кампанії, спрямованій на налагодження ефективної взаємодії аграрій – пасічник, яку проводить Мінагрополітики разом із Держпродспоживслужбою та асоціаціями», — каже керівник агрохімічного напрямку Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий.
Йдеться про неухильне виконання інструкції із застосування ЗЗР і вчасне інформування про їх внесення з боку аграріїв та ізоляцію бджіл у вуликах або вивезення пасіки в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями під час застосування конкретних ЗЗР, — з боку бджолярів.
«Втім, незважаючи на вимоги чинного законодавства, не всі бджолярі реєструють свої пасіки, що призводить до конфліктів із аграріями у випадку загибелі бджіл. Також не всі аграрії дотримуються регламентів застосування ЗЗР, що у підсумку призводить до такого ж сумного результату», — додає перший заступник аграрного міністра Тарас Висоцький.
Цьогоріч перед стартом агровиробничого сезону Мінагрополітики запустило платформу «єБджільництво», що має звести кількість отруєнь до мінімуму.