Про це свідчать результати дослідів учених із Університету штату Флорида (США), повідомляє AgroTimes. Вони вивчали вплив органічних або неорганічних мінералів у раціоні на корів порід ангус і брангус та їхніх телят.
Тварини отримували органічні мінерали у вигляді біоплексів і сел-плексу, неорганічні мінерали у вигляді сульфатів і селеніту натрію відповідно.
Молозиво корів, що отримували органічні мінерали, містило на 29% більше імуноглобулінів M проти молозива корів, що отримували неорганічні мінерали.
Додавання органічних мінералів сприяло статистично ймовірному підвищенню рівня селену, зокрема, в ангусів: рівень був майже удвічі вищим проти додавання неорганічних аналогів.
Кількість соматичних клітин у молозиві ангусів, що отримували органічні мінерали, була на 67% нижчою, ніж у корів, що отримували неорганічні мікроелементи.
У корів брангус за додавання органічних мінералів кількість соматичних клітин була на 14,6% нижча порівняно з коровами, які отримували неорганічні мікроелементи.
Телята, що отримували добавки органічних мінералів, показали статистично значуще збільшення середньодобового приросту маси за відлучення та маси у віці на 205-й день порівняно з телятами, що отримували неорганічні мінерали.
Вміст імуноглобуліну А в сироватці телят, що отримували органічні мінерали, був на 40,5% вищим через 24 години після споживання молозива порівняно з телятами, що отримували неорганічні джерела.