Думка: Відгодовувати бичків на експорт стало вигідно

20 листопада 2018, 13:19 2695

Найбільш привабливою інвестицією в сільське господарство України на сьогодні є вкладання коштів у відгодівлю і забій бичків для подальшого експорту охолодженої яловичини.

Про це розповів економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак в коментарі ProgFarm TV.

«У нас немає жодних проблем з реалізацією такої продукції на експорт. Багато країн самі просять, щоб ми почали процедуру відкриття їх ринків, бо мають дефіцит постачальників», — говорить Ярмак.

Наприклад, у України є величезний потенціал до Південно-Східної Азії. Але ринок збуту можна так далеко і не шукати.

«Якщо ми візьмемо 5-7% так ринку MENA (арабського світу), то повністю продамо всіх своїх бичків», — констатує Ярмак.

Зараз арабський світ закуповує яловичину з Аргентини, Бразилії, Австралії, Нової Зеландії, США, тобто транспортувати продукцію доводиться на відстань від 9000 км.  У цьому сенсі Україна має величезну логістичну перевагу і може експортувати охолоджене м«ясо прямо контейнерними партіями.

Умови для виробництва всі є — в Україні багато кормів і вони найдешевші у світі. Ярмак підкреслив, що Україна може конкурувати в секторі яловичини зернового відгодівлі.

Експерт звернув увагу, що після того, як фермери побачили перспективу у цьому напрямку, вони перестали вирізати молочних бичків. «Нині їх ніхто не ліквідовує. За бичків йде практично «війна», — говорить фахівець.

За його словами, ціни на живу вагу зросли з $1,1 до $1,5/кг. Для порівняння, за охолоджене м«ясо з бичків, відгодованих до мінімальних кондицій, в перерахунку на живу вагу можна отримати $3,2-3,5/кг.