Про це повідомляють у Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Як зазначила т.в.о. директора департаменту Людмила Гончаренко, торік завершився період реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.
«Програма передбачала створення умов для стабільного динамічного розвитку виробництва сільськогосподарської продукції. Зокрема, за цей період збільшили обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції на 13,9%, у тому числі сільгосппідприємства — на 32,9%. Зернових було збільшено на 14,2%, овочів — на 64,1%, плодів і ягід — на 6,9% за рахунок підвищення врожайності цих культур та збільшення посівних площ. Впродовж 2020 року офіційно зареєстрували 32 сімейні фермерські господарства, у тому числі 23 — в молочному скотарстві. Реалізували 30 бізнес-проєктів та інвестиційних проєктів. Додатково створили 20 робочих місць», — повідомила Людмила Гончаренко.
Велика частина нової програми на 2021-2023 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення та розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат за придбання та використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.
«Заплановано реалізацію 62 малих бізнес-проєктів з розвитку аграрного виробництва та організацію аграрних виставок і ярмарків із метою промоції місцевого сільгоспвиробництва. Особлива увага буде приділятись реалізації можливостей молоді, учасників АТО та ООС та жінок у веденні господарств сімейного типу», — зазначила Людмила Гончаренко.