Про це зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов у ході робочої поїздки до Кременчуцького району області.
«Те, що сталося на підприємстві — біда (2 травня загинули 600 тисяч курей — Прим. Ред.). Ми розуміємо, що птахофабрика зазнала істотних втрат. Але маємо розуміти, що ця надзвичайна ситуація місцевого рівня має бути ліквідована. Керівництво птахофабрики обіцяло найближчим часом укласти договори на утилізацію біомаси та розпочати утилізацію. Але поки що нічого не відбувається, крім бонітування птиці», — сказав Олег Синєгубов.
При цьому він додав, що «загиблі птахи на Кременчуцькій фабриці мають бути утилізовані. Можливо підприємство розраховує, що захоронення буде законсервовано на декілька років? То цього не буде. Сподіваюся на розуміння і конструктив із боку керівництва. Ми розуміємо їхні втрати, але не можемо допустити нанесення шкоди навколишньому середовищу. Ми маємо працювати на випередження, щоб у майбутньому запобігти таким ситуаціям».
Правоохоронці відкрили щонайменше 3 кримінальні провадження: розслідують причини та обставини загибелі птиці. Очільник області наголосив, що потрібно провести повне розслідування, з’ясувати причини і підстави надзвичайної ситуації. Адже підприємство сучасне, працює на експорт і відключення світла не могло призвести до таких наслідків.
Керівник ТДВ «Кременчуцька птахофабрика» Валерій Вакух зазначив, що процедура тимчасового захоронення проводиться з урахуванням усіх норм.
«Пріоритет був навести порядок на птахофабриці. Тому були всі зайняті цією роботою. Найближчим часом буде складено відповідні графіки. Фабрика нічого не утилізувала, так як немає спеціалізованого транспорту. Ми використовуємо плівку, придатність якої 100 років. Дана плівка унеможливлює потрапляння в воду та ґрунт шкідливих речовин. На даний момент це безпечно», — сказав Валерій Вакух.
Олег Синєгубов дав підприємству кілька днів аби ті почали утилізацію.