Про це свідчать дані митної статистики ДФСУ, говориться у повідомленні Асоціації свинарів України.
Як зазначається, експортна активність торік була значно слабшою ніж у 2017-му: так, до інших країн у 2018-му спрямували 1,76 тис. т проти майже 5 тис. т у попередньому періоді. Середня митна вартість експортованого кілограму свинини практично не змінилася, проте майже трикратне скорочення обсягів зовнішніх поставок спричинило відповідну зміну обсягу валютних надходжень за такі операції ($3,77 млн проти $10,5 млн у 2017-му). Це на фоні значного пожвавлення імпорту збільшило від»ємне значення зовнішньоторгового сальдо по цій товарній позиції до $48 млн.
«Якщо торік обсяги імпорту свинини незначно перевищували експорт, то різниця у вартості дозволила втримати зовнішньоторгове сальдо вище нульової позначки. Втім, ситуація на ринку свинини, динаміка торгівельної активності та співвідношення зовнішніх та внутрішніх цін ще в першій половині року «підготували» операторів до того, що у 2018-му Україна не зможе втримати звання нетто-експортера свинини» — коментують аналітики АСУ.
Не зважаючи на приріст річних обсягів імпорту, послаблення внутрішніх закупівельних цін дещо сповільнило темпи імпорту протягом останніх двох місяців року. Тож фактичне надходження свинини з-за кордону не сягнуло прогнозованих 30 тис. т, тож поступається обсягам імпорту свинини у 2014-му, та у попередні три роки. Крім цього, аналітики зауважують, що питома вага імпортної свинини на внутрішньому ринку не перевищує 5%.