Обсяг аграрних розписок в Україні сягнув 1 млрд грн

13 вересня 2017, 16:27 5309

Обсяг фінансування за аграрними розписками в Україні станом на 12 вересня 2017 р. сягнув 1 млрд грн.

Про це говориться у повідомленні проекту «Аграрні розписки в Україні», який впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) в партнерстві з Швейцарською Конфедерацією.

Як зазначається, згідно з офіційною статистикою, на сьогоднішній день в Україні оформлено 149 аграрних розписок, з них  62 товарних та 87 фінансових. Успішно виконано та закрито 57. Наразі не було жодного повідомлення щодо невиконання зобов«язань позичальником з відкриттям процедури примусового виконання за аграрними розписками.

Керівник проекту «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омеляненко підкреслив, що попит на аграрні розписки в Україні зростає. Відповідно, проект планує подальше розширення на всю територію України.

«Цей крок дасть можливість агровиробникам у кожній області отримати кредитування за аграрними розписками. Слід зазначити, що більша частина господарств, які отримали додаткове фінансування за допомогою аграрних розписок, відносяться до категорії малих та середніх», — сказав Омеляненко.

Запровадження аграрних розписок в Україні має на меті покращити та спростити доступ до фінансування малих та середніх агровиробників, пояснив він.

«Приємно відзначити, що до кредитування за аграрними розписками долучаються нові кредитори. Переважно розписками користуються виробники зернових та олійних культур, але фермери, які займаються овочівництвом і садівництвом, все більше звертають увагу на цей інструмент фінансування», — сказав Омеляненко.  

Також уточнюється, що перше випробування цього новітнього інструменту відбулося на Полтавщині. Сьогодні аграрні розписки вже активно використовуються ще в 7 областях — Черкаській, Вінницькій, Харківській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській та Сумській.


Для довідки: аграрна розписка — це інструмент фінансування, за допомогою якого агровиробник має можливість отримати кредитування, як товарне так і фінансове, під заставу майбутнього урожаю. В залежності від умов розрахунку за цим кредитуванням розписки можуть бути  фінансові та товарні. За фінансовою розрахунок відбувається грошима, за товарними — частиною зібраного урожаю.  Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.