Зерновики просять ввести економічне бронювання

20 травня 2024, 13:24 1967

Українська зернова асоціація звернулася до Президента України, прем’єр-міністра України та голови Верховної Ради України з підтримкою ініціативи так званого «економічного бронювання».

Як говориться у повідомленні УЗА, така ініціатива забезпечить збереження функціонування економіки країни та бронювання висококваліфікованих працівників, без яких неможлива подальша діяльність підприємств.

«Робота підприємств аграрного сектору можлива винятково за умов мінімальної впевненості, що будуть кваліфіковані працівники та керівники, які щоденно працюють та організовують роботу підприємств. Адже працюючий аграрний сектор — це десятки мільярдів доларів надходжень до державного і місцевих бюджетів, які дуже потрібні країні для забезпечення сил оборони», — пояснили в асоціації. 

І додали, що четвертий цикл бронювання призвів до відтоку військовозобов’язаних із прозорих компаній з офіційним працевлаштуванням. Оскільки прозорі та законослухняні компанії забезпечують належним чином виконання обов’язків щодо мобілізації та несуть на собі основний тягар цього процесу на відміну від тіньового бізнесу.

УЗА вкотре наголошує, що робота агропромислових підприємств неможлива без кваліфікованого персоналу з вузькою спеціальністю, знанням технологій, машин і механізмів, задіяних у виробництві, а також наявністю всіх допусків для дотримання техніки безпеки праці, на підготовку якого потрібен час та досвід.

«Ми переконані, що для вирішення питання збереження висококваліфікованих працівників, а відтак збереження функціонування підприємств, потрібен додатковий механізм бронювання військовозобов’язаних — так зване «економічне бронювання». Суть цього механізму полягатиме в тому, що він забезпечить збереження критичної кількості працівників на підприємствах, що додає передбачуваність для бізнесу та гарантує його роботу навіть за умови посилення мобілізаційних заходів», — зазначають в УЗА.

Такий механізм, на думку фахівців, дозволить забезпечити подальше безперебійне функціонування українських підприємств, дасть можливість планувати виробничі цикли, а значить — зберегти надходження до державного бюджету податків, коштом яких буде змога фінансувати Сили оборони України.

«Аграрна галузь розуміє і усвідомлює потребу українського війська у людях і підтримує укомплектування ЗСУ як основного пріоритету державної політики в умовах війни... Аграрії продовжуватимуть працювати та підтримувати українську оборону і економіку, незважаючи на всі труднощі: щоденні обстріли, знищення виробничих потужностей, втрати колег, перебої з електроенергією та логістикою, блокади кордонів, відсутність доступу до дешевого капіталу та мобілізацію критичних працівників.

Проте мобілізація ключових висококваліфікованих співробітників загрожує нашій діяльності, оскільки важко оперативно знайти заміну фахівцям в умовах війни, а з огляду на кадровий дефіцит, часто знайти відповідного фахівця неможливо», — підкреслюють в асоціації. 

УЗА висловила сподівання на врахування думки зернової галузі, підприємства якої, незважаючи ні на що, продовжують інвестувати в операційну діяльність, обладнання, науково-дослідну роботу в полі, сплачують податки до державного бюджету та дуже залежать від стабільного забезпечення виробничого процесу кваліфікованими кадрами протягом усього календарного року.