Землю НААН продали за ціною в 15 разів нижче ринкової

16 серпня 2019, 13:57 2118

Державне бюро розслідувань проводить досудове розслідування кримінального провадження щодо незаконного виведення із держвласності ділянок одного з інститутів Національної академії аграрних наук загальною площею майже 27 га, а у подальшому — незаконного їх продажу службовими особами Нацагенства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на ухвалу Приморського райсуду м.Одеси від 26 липня.

Як зазначається, у 2012-2018 роках ділянки загальною площею 26,89 га незаконно вибули з власності одного з інститутів Нацакадемії аграрних наук і перейшли у власність фізосіб, які у подальшому передали їх у статутні фонди компаній «Девіто» і «Максі.Ко», які, у свою чергу, увійшли до складу ТОВ «С.П.Т.» і ТОВ «АБС Технолоджи».

Ділянкам присвоїли адресу масив «Радужний», с. Лиманка (раніше — Мізікевича), селище Таїрове Овідіопольського району Одеської області. І змінили цільове призначення — з «селянського господарства» на «розміщення торгівельно-розважального центру з гостьовою парковкою».

1 березня 2019 року слідчий суддя наклав арешт на ці ділянки. А 5 квітня ділянки, які є речовими доказами по справі, були передані в управління АРМА. У подальшому, як вказують слідчі, АРМА з порушенням закону, ігноруючи арешт, передала ділянки для реалізації в ДП «СЕТАМ». 3 липня вони були продані: ділянка 13,66 га — за 4,45 млн грн, 11,94 га — за 3,85 млн грн, і 1,29 га — за 470 тис грн. Як вказують у ДБР, вартість продажу ділянок є суттєво заниженою.

За оцінкою юриста Андрія Павлишина, вартість продажу близько тисяч за сотку у цій місцевості є заниженою «мінімум у 15 разів дешевше рынку». В результаті держава недоотримала близько 100 млн грн.

В усіх торгах участь брало по два учасники. Всі ділянки купило київське ТОВ «Пелучо», яка після покупки пішла в суд і 25 липня скасувала їх арешт. Однак вже 26 липня за клопотанням прокурора суд знову наклав на них арешт.

Продаж арештованих ділянок, зазначає слідство, суперечить нормам закону про АРМА. Зокрема, відповідно до нього, вказані ділянки спочатку підлягали оцінці, а після того — передачі в управління визначеній на конкурсі юридичній чи фізичній особі, яка має зберігати це майно та збільшувати його вартість. Реалізації ж підлягає майно, зберігання якого через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів.

ТОВ «Пелучо» у 2017 році заснували Ігор Кургузов і Марина Хомнюк, а директором був Андрій Кутідзе. Надалі засновником і директором «Пелучо» став Віталій Овчар, а з березня цього року — Ірина Марініна з Вінниці.