єЧерга: на кордоні почали тестувати камери автофіксації

30 жовтня 2023, 17:08 1235

Тестування камер автоматичної фіксації в найбільшому вантажному пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» розпочинається у межах проєкту «єЧерга».

Камери допоможуть перевіряти, чи є транспортний засіб у системі «єЧерга», та автоматизують процес перетину кордону, говориться у повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури

«Камери автоматичної фіксації — це один із інструментів, який прибирає людський фактор та сигналізує, чи є транспортний засіб у системі «єЧерга». Паралельно також обстежуємо ще 15 пунктів пропуску на предмет встановлення аналогічних камер», — наголосив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Процес перетину кордону за допомогою камер автофіксації складатиметься з чотирьох етапів:

  • вантажівка чи автобус під’їжджає до пункту пропуску;
  • камера автоматично зчитує номери транспорного засобу;
  • відбувається автоматична перевірка на наявність авто в «єЧерзі»;
  • екран сигналізує водію про «зелене світло» на в'їзд у пункт пропуску.

Якщо авто немає в системі, то водій побачить відповідне сповіщення на екрані.

Тестування камер триватиме кілька тижнів, після чого вони будуть запущені у повноцінну роботу. На випадок відключень світла та перебоїв з інтернетом вже пропрацьовано питання резервного живлення та доступу до мережі.

У разі перетину кордону незареєстрованого в системі транспорту, наприклад, медичного, буде відмітка про це рішення уповноваженої особи. Таким чином, усі рішення будуть зафіксовані.

Зазначається, що за час реалізації проєкту «єЧерга» кордон за онлайн-записом перетнуло більше 540 тисяч транспортних засобів, з яких 17 тисяч — автобуси.