Україна поточного року виробила 2050 тис. т добрив, що на 81% більше, ніж торік (1130 тис. т).
Водночас цей рівень виробництва значно менше показника 2021 року, коли випустили 5,2 млн т азотних добрив, говориться у повідомленні «Інфоіндустрія».
Як зазначив експерт ринку добрив ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук, власне виробництво збільшилось унаслідок стабільного енергопостачання, низьких цін на газ та відносно стабільного споживання добрив.
«Хоча споживання добрив наприкінці 2023 року скоротилось, але загальні обсяги купівлі зросли. Обсяг імпорту добрив активно розвивався в першому кварталі, а в другому пішов на спад. Хоча загалом обсяг імпорту тільки азотних мінеральних добрив з початку року, станом на 18 грудня 2023 року, вже перевищив 1,08 млн т, ринок готовий купити набагато більше», — вважає фахівець.
Як зазначає Дмитро Гордійчук, станом на 1 грудня товарні запаси у виробників азотних добрив були незначними. Очікується, що весною 2024 року аграрії внесуть не менше 800 тис. т аміачної селітри і до 600 тис. т карбаміду. Частина добрив уже закуплена. Водночас на початок 2024 року на ринку вже буде накопичено більше половини необхідних азотних добрив для посівної.
«Проте відкладений попит існує, і це дозволить виробникам піднімати ціни», — вважають аналітики.