Аграрії очікують від парламентарів схвалення 10-ти необхідних для галузі законопроєктів, йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
Так, важливим є якнайшвидше прийняття законопроєкту №2289 про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України, який покликаний розблокувати ввезення зразків (одиничний зразок окремого препарату в дуже обмеженій кількості) для державних випробувань та наукових досліджень у науково обґрунтованих обсягах відповідно до планів державних випробувань і наукових досліджень, що забезпечить суттєве покращення екологічної ситуації та підвищення продуктивності сільського господарства.
Законопроєкт №2194 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, прийняття якого забезпечить реалізацію земельної реформи, передасть функції з розпорядження землями територіальним громадам та збільшить надходження до місцевих бюджетів, зменшить бюрократичне навантаження у сфері землеустрою та надасть гарантії реалізації орендарями переважного права на придбання орендованих земель.
Законопроєкт №2195 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони — має на меті підвищити прозорість у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності через запровадження продажу таких земель виключно на земельних торгах у формі електронних аукціонів через систему ProZorro, а також продажу приватних земель за бажанням їхнього власника на електронному аукціоні.
Законопроєкт №3012-2 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних с/г підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю), прийняття якого дозволить 40% таких земель законно передати в оренду на земельних торгах. Також прийняття законопроєкту забезпечить соціальну справедливість та надасть право на виділення земель працівникам ДП та соціальної сфери.
Законопроєкт №2064 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні — передбачає 25-річну оренду земель для закладання та вирощування виноградників і садів, що створить сприятливі правові умови для інвестування у виноградарство та садівництво.
Законопроєкт №3131 про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції — має на меті створити умови для ліквідації тіньових відносин у використанні земель сільськогосподарського призначення та забезпечити рівнонапружене оподаткування доходів, одержуваних від такої землі всіма її власниками та користувачами.
Законопроєкт №3295 про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції — передбачає удосконалення функціонування системи державної підтримки сільського господарства, усунення адміністративних перепон та витрат для сільськогосподарських товаровиробників при отриманні державної підтримки.
Законопроєкт №3680 про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння), метою якого є необхідність усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин.
Законопроєкт №3318 про ветеринарну медицину та благополуччя тварин розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров«я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов«язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС.
«Також очікується найближчим часом подання законопроєкту про консолідацію земель, що матиме на меті створення правової основи для здійснення консолідації земель с/г призначення з метою формування цілісних масивів земель та зниження адміністративних витрат аграріїв на управління земельними ресурсами», — додають в асоціації.
УКАБ закликає народних обранців підтримати зазначені законопроєкти, які мають на меті забезпечити формування сталих та прозорих умов господарювання в сільському господарстві та створити передумови для прибуткової роботи галузі.