В Україні та Польщі впевнені, що знайдуть взаємовигідне розв'язання зернової кризи

23 січня 2024, 09:22 944

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив на важливості взаємовигідної співпраці з Польщею, зокрема в питанні безперешкодного руху товарів через спільний кордон.

Про це він заявив на зустрічі з польським колегою Дональдом Туском під час його візиту до Києва, повідомляє «Європейська правда».

«Зі свого боку ми пообіцяли докласти максимум зусиль, щоб не нашкодити та підтримати інтереси польських фермерів і перевізників. Ми також очікуємо, що і Польща зробить кроки щодо зняття обмежень для українських фермерів і виробників», — зазначив Шмигаль.

За його словами, Київ вважає, що на сьогодні питання блокування кордону вирішене, кордон розблоковано, і спільна робота дає результат.

«Україна запропонувала механізм верифікації експорту агропродукції відповідно до рішення Єврокомісії. Такий механізм уже ефективно працює з Румунією та Болгарією, і ми також пропонуємо використовувати його у наших взаємовигідних відносинах», — додав Шмигаль.

Він вказав, що Київ закликає Єврокомісію продовжувати заходи з лібералізації торгівлі для України, а також для лібералізації перевезень.

«Зі свого боку ми маємо в парламенті відповідний законопроєкт, який приводить у відповідність до європейських директив наші логістичні та транспортні норми й зобов'язання», — сказав Шмигаль.

Водночас прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава та Київ працюють у вирішенні питання вигідної діяльності сільгоспвиробників та перевізників обох країн.

«Я впевнений, що ми знайдемо вихід, який буде на користь польських та українських фермерів і виробників», — зазначив Туск.

За його словами, Польща оцінюватиме існуючі моделі механізму верифікації експорту агропродукції відповідно до рішення Єврокомісії, такі як угода України з Румунією або Болгарією.

«Я з великим задоволенням отримав сьогодні інформацію про те, що вже готуються (Верховною Радою) закони, які зроблять польських та українських перевізників рівними з погляду європейського законодавства», — підкреслив Туск.

Він додав, що сторони відновлюють формат міжурядових консультацій, щоб уникнути непотрібного напруження чи конфлікту інтересів.