Законопроєкт, який стосується вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності (№7577 від 21.07.2022 р.), було представлено 23 лютого Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
Як говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, ухвалення законопроєкту є другим етапом реформи в сфері гідротехнічної меліорації, яка реалізується відповідно до Стратегії зрошення та дренажу в Україні, план дій за яким розроблено до 2030 року.
«Цей законопроєкт відкриває можливості для залучення інвестицій у проєкти з модернізації державних меліоративних систем, що призведе до скорочення втрат води та зниження експлуатаційних витрат на обслуговування інженерної інфраструктури; запроваджує ефективний механізм тарифоутворення та ринкові стимули раціонального водокористування», — уточнили у міністерстві.
Законопроєкт передбачає:
«Реалізація законопроєкту дозволить збільшити площі земель, на яких застосовується зрошення, та відновити осушення, де воно економічно та екологічно ефективне. Собівартість поливу та осушення земельних ділянок за рахунок скорочення втрат води та споживання електроенергії зменшиться, а ризики припинення подачі/відведення води під час вегетаційного сезону будуть мінімізовані. При цьому також повинні зменшитися і витрати держави на адміністрування системи гідротехнічної меліорації», — підсумували у міністерстві.