Про це повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).
«Українські аграрні холдинги — великі інтегровані компанії — залишаються визначними гравцями в сільськогосподарському секторі нашої країни. Водночас цей сегмент аграрних виробників, який виник відносно недавно, не є сталим, а постійно зазнає змін», — йдеться в повідомленні.
Так, за минулий 2018 рік кількість таких компаній скоротилася до 85 (з 93 компаній у 2017). Закономірно, що разом із кількістю гравців скоротився і сукупний земельний банк агрохолдингів. Проте більш показовим є той факт, що скоротився також земельний банк 15-ти найбільших компаній — з 3,3 млн га у 2017 до 3,2 млн га у 2018.
«Якщо ж дивитися на основні фінансові показники, то не дуже вдалим був минулий рік і для більшості публічних аграрних холдингів України (ті компанії, які торгуються на фондових біржах; таких дванадцять наразі). Лише декільком публічним компаніям вдалося покращити своє становище за минулий рік. Так, збільшити EBITDA у порівнянні з 2017 роком вдалося лише 4 публічним агрохолдингам: IMC, AgroGeneration, Agroton та Agromino», — додали в УКАБ.
Тоді як сукупне значення EBITDA українських публічних агрохолдингів зменшилося за 2018 р. на 19% — або на $204 млн у чистому вираженні (з $1056,6 млн у 2017 до $853,6 млн у 2018).
«Про зниження середньої рентабельності в АПК наголошує і Нацбанк у своєму звіті за перше півріччя 2019 р. Зниження середньої рентабельності призвело до погіршення показника боргового навантаження (який Нацбанк рахує як чистий борг/EBITDA), що у свою чергу значно ускладнює доступ до зовнішнього фінансування», — уточнили експерти.
Для довідки: Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та агенція UCABevent організовують X Міжнародну конференцію «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM). Місце і час проведення: 18 вересня 2019 р., Terminal Z («Агро-Регіон», вул. Соборна, 59, с. Велика Олександрівка, Бориспільський район, Київська область). Реєстрація за посиланням.