В уряді вирішують, чи продавати Аграрний фонд і ДПЗКУ

03 травня 2018, 13:04 4197

Урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єра Степана Кубіва 3 травня розглядатиме низку проектів документів щодо великої приватизації з переліком 26 держкомпаній на продаж.

Копії документів є у розпорядженні «Наших грошей».

Зокрема, розглядатимуться:  проект розпорядження Кабміну «Про затвердження переліку об»єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації у 2018 році»; проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку продажу об»єктів великої приватизації державної власності»; проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку подання уповноваженими органами управління державним органам приватизації пропозицій щодо включення об»єктів права державної власності до переліку об»єктів, що підлягають приватизації»; проект постанови Кабміну «Про затвердження Порядку передачі (повернення) функцій з управління майном державних підприємств, функцій з управління пакетами акцій (частками) у зв«язку з прийняттям рішення про приватизацію або про припинення приватизації об»єкта приватизації».

До переліку об»єктів великої приватизації в 2018 році внесено 26  підприємств, серед яких «Аграрний фонд», «Державна продовольчо-зернова корпорація» (ДПЗКУ).

 Як зазначається, Мінагпропрод заперечував проти продажу «Аграрного фонду» через економічну непривабливість підприємства у зв«язку із відсутністю на балансі основних засобів. Єдиним активом в статутному капіталі розміром 5 млрд грн є кошти державного бюджету, «що в цілому виключає інвестиційну привабливість суб»єкта господарювання», вказали у міністерстві.

Однак у Фонді держмайна, який виступив розробником проекту, відхилили це зауваження разом з запереченням Мінагропроду та Мінфіну щодо приватизації ДЗПКУ. Ця держкомпанія у 2012 році уклала з «Ексімбанком» КНР дві угоди на кредити на суму $3 млрд на 15 років в забезпечення зобов«язань по яким надано державні гарантії.

«Відповідно до умов кредитного договору, ДПЗКУ не повинно продавати чи передавати весь або частину свого активу без згоди китайського банку. Мінфін також вказав, що приватизації ДПЗКУ має передувати вирішення питання по погашенню заборгованості перед кредиторами»,  — пише видання.

ФДМУ відхилив це зауваження, пославшись на план по доходам від приватизації в 2018 році у розмірі 21,3 млрд грн та протокол засідання Кабміну від 4 квітня, коли аграрному міністерству пропонували в термін до 1 травня подати фонду пропозиції щодо заміни «Аграрного фонду» та ДПЗКУ у переліку об»єктів приватизації іншими підприємствами. Таких пропозицій від Мінагропроду не надійшло, зазначає видання.