Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час обговорення законопроекту «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» (№5448) представників міністерства, депутатів, експертів та виробників органічної продукції.
«Виробництво органічних продуктів в Україні за останні 10 років зросло на 90%, а щорічний обсяг внутрішнього ринку споживання становить 21-22 млн євро. Це говорить про те, що ринок дуже динамічний, він розвивається, орієнтується як на експорт, так і на внутрішній ринок. Тому для України є важливим прийняття закону про органічну продукцію щоб мати, по-перше, сучасну правову базу для органічних виробників в Україні, а, по-друге, щоб подолати недовіру споживачів до української органічної продукції», - зазначила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.
За словами Ковальової, прийняття цього законопроекту несе ряд позитивних наслідків для України. По-перше, він враховує інтереси всіх зацікавлених сторін – громадських організацій, виробників, органів влади. По-друге, цей законопроект унормовує діяльність органічного сектору, зберігає тенденції його розвитку. По-третє, дозволить збільшити зайнятість у невеликих сільськогосподарських виробників, тим само підвищивши кількість робочих місць.
Зі свого боку, заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева наголосила на тому, що прийняття законопроекту №5448 дозволить врегулювати питання експорту, що надасть додаткові надходження для країни.
«Основними ринками збуту на сьогодні для української органічної продукції є країни ЄС, Азії, США. Поступово наближаємося до Канади, з огляду на те, що скоро активується зона вільної торгівлі між нашими країнами. Канада має досить серйозний попит на органіку, а разом із США та Європейським Союзом, фактично, формує близько 90% усього світового попиту на органіку. Набуття чинності цього законопроекту дасть змогу адаптувати українське законодавство у сфері якості органічної продукції до міжнародних стандартів. Таким чином для українських виробників зникнуть перешкоди у постачанні своєї продукції на світові ринки», - відмітила Ольга Трофімцева.
У ходу дискусії учасники резюмували, що прийняття закону №5448 захистить виробників органічної продукції від недобросовісної конкуренції, споживачів - від фальсифікату, буде розвивати сільські території та створить додаткові робочі місця, покращить імідж України як виробника якісної органічної продукції, що дозволить залучити інвестиції в аграрний сектор країни.