Таку думку висловив засновник «Інституту здоров'я рослин» Віталій Ільченко під час аграрної панелі Київського міжнародного економічного форуму.
«Інноваційні технології — не панацея, а лише інструмент в руках досвідченого фахівця. Без наукової бази вони можуть не спрацювати. Тому ми створили першу в Україні науково-практичну платформу для досліджень і впроваджень інновацій — «Інститут здоров'я рослин». Наукова установа працює за зразком найкращих світових НДІ і не має аналогів в Україні. Тут застосовують передові методики аналізу та найкраще світове обладнання», — зазначає Віталій Ільченко.
За його словами, це дозволяє вивчати вплив людини на природні ресурси, розробляти нові та адаптувати існуючі світові технології до українських реалій і навіть працювати над відновленням вичерпних ресурсів.
«Такий комплексний підхід допомагає, з одного боку, розвивати Україну в технологічному ключі, а з іншого — економити її ресурси і дбати про екологію. Адже ми не отримали землю у спадок від наших батьків — ми позичили її в наших дітей», — наголошує Віталій Ільченко.
Ключовим моментом у цій роботі Віталій Ільченко вважає кадрове питання. Тому основною соціальною місією «Інституту здоров'я рослин» є консолідація наукового потенціалу України. Для цього інститут створив умови для репатріації вчених, які за останні роки виїхали за кордон, а також сприяє формуванню нового покоління української інтелектуальної еліти.
«Сьогодні ми дедалі частіше стикаємося з недостатньою підготовкою молодих спеціалістів аграрного напрямку. Тому ми пропонуємо молоді спеціальні програми, які допоможуть їм бути в курсі передових світових розробок, переймати досвід кращих українських та закордонних вчених і одночасно — отримувати практичні навички в полях та у найсучасніших лабораторіях «Інституту здоров'я рослин». Науковий підхід та українські спеціалісти — запорука успішного впровадження інновацій в агробізнес і процвітання України», — переконаний Віталій Ільченко.