Україна увійшла до топ-3 постачальників соєвого шроту до ЄС

28 лютого 2025, 19:00 803

Європейський Союз станом на 23 лютого поточного року імпортував 12,5 млн т соєвого шроту з початку 2024/25 МР. Це на 29% більше, ніж роком раніше, і є найвищим показником із 2015/16 МР, коли імпорт за той самий період сягнув 12,6 млн т.

Про це повідомила головний аналітик олійних культур та олій в ASAP Agri Катерина Мудріян із посиланням на дані Єврокомісії.

Вона зазначила, що, побоюючись перебоїв у постачанні через Європейський регламент щодо боротьби з вирубкою лісів, європейські імпортери прискорили закупівлі соєвого шроту перед його відтермінованим набуттям чинності у 2025 році. Додатковим фактором зростання попиту стали конкурентні ціни на продукцію з Південної Америки.

«З 1 липня 2024 року по 23 лютого 2025 року експорт аргентинського соєвого шроту до ЄС майже потроївся у річному вимірі, досягнувши 4,8 млн т, тоді як постачання з Бразилії залишилися відносно стабільними на рівні 6,1 млн т. Разом ці дві країни забезпечили майже 88% загального імпорту соєвого шроту до ЄС», — уточнила експерт. 

І додала, що Україна та Індія випередили США, ставши, відповідно, третім і четвертим найбільшими постачальниками соєвого шроту до ЄС цього сезону.

«Станом на сьогодні Україна відправила до Євросоюзу 516,8 тис. т, а Індія — 351,3 тис. т. Скорочення експорту американського соєвого шроту пояснюється жорсткішими регуляторними вимогами ЄС, зростанням конкуренції та політичними змінами, спрямованими на зменшення залежності від агропродукції зі США», — пояснила Катерина Мудріян.

Польща, Іспанія, Нідерланди, Італія, Франція та Німеччина забезпечили 75% загального імпорту соєвого шроту до ЄС, що відображає їхню ключову роль у тваринницькому та кормовому секторах блоку.