Україна ставить перед собою амбітну мету забезпечити повну інтеграцію до Єдиного ринку Євросоюзу ще до отримання членства в об’єднанні.
Про це заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка під час форуму в Швеції, йдеться у повідомленні Мінекономіки.
«Одне з головних завдань для України під час повномасштабної війни — забезпечити економічну стійкість країни, тому всебічна підтримка Європейського Союзу є вкрай важливою для нас. На жаль, Україна через війну втратила третину національного ВВП, проте економіка продовжує працювати, і однією з причин нашого успіху є повільна, але стала інтеграція у Єдиний ринок ЄС, який сьогодні відзначає 30-ту річницю. Вже десятки років ми користуємось правилами ЄС, будуючи внутрішній ринок. І показовим є те, що Україна продовжує йти за стандартами ЄС та інтегруватися у ланцюги постачання ЄС навіть під час війни», — зазначив Тарас Качка.
Він зауважив, що зараз Україна вже близька до укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (ACAA). Для цього країна доклала багато зусиль з трансформації системи сертифікації, технічного регулювання відповідно до правил ЄС. Крім того, Україна наблизилась до приєднання до внутрішнього ринку Євросоюзу в сфері роумінгу. Передбачається, що протягом року будуть завершені усі формальні процедури.
«Ми використовуємо всі можливості Угоди про асоціацію з ЄС, щоб покращити доступ до внутрішнього ринку ЄС, це стосується і Угоди ACAA, роумінгу та інших сфер, де український бізнес може інтегруватися до ланцюгів постачання Європейського Союзу. Ми очікуємо, що наша повна інтеграція на внутрішній ринок ЄС допоможе європейському бізнесу бути більш активним в Україні у час економічного відновлення країни», — додав Тарас Качка.
За словами заступника міністра, одним із реальних кейсів, якими український бізнес може поділитися з європейським бізнесом, є збереження енергії. Адже Україна пройшла складний шлях і здобула ці знання через збройну агресію, обстріли, складний зимовий період. Попри всі виклики, бізнес в Україні має можливість збільшувати виробництво продукції, винаходити і застосовувати нові технології, які можуть бути використані для промислового виробництва — military tech, дрони, системи спостереження, зокрема в агросфері, логістиці. Ці та інші можливості європейський бізнес може використовувати в Україні та інвестувати в українську економіку.