Про це пише «Урядовий кур’єр».
За інформацією видання, при цьому кредитні портфелі невеликих банків на 40% складаються з кредитів сільгоспвиробникам.
Більшість банкірів надають перевагу господарствам, що мають в обробітку 500-10 тис. га. Проте, відзначають спеціалісти, такі агропідприємства, як правило, не вміють правильно підготувати необхідний пакет документів та скласти бізнес-план.
«Менеджер банку може допомогти порадами, але навчити — це не його обов’язок. Невеликі банки не мають змоги організувати «школи майбутнього кредитора». У цьому сенсі із середніми виробниками працювати простіше — вони й самі досвідченіші та мають змогу найняти фахівця», — йдеться мова у матеріалі.
Закордонні проекти, наприклад ті, що реалізує в Україні Міжнародна фінансова корпорація, проводять семінари, тренінги, але цього недостатньо, додають банкіри.
Ще одним джерелом фінансування, яке, за деякими оцінками, займає понад половину кредитування аграрного сектору, є кредити від виробників засобів захисту рослин, насіння, сільгосптехніки тощо. Вони мають переваги перед банками в тому, що володіють інформацією про позичальника. Такі компанії дають позики швидше, ніж банки, інколи навіть протягом доби, а відсоток за наданими кредитами для постійних покупців продукції компаній може бути навіть нижчий за 10%.