У ЄС обіцяють підвищити ефективність транспортування зерна з України

24 жовтня 2023, 10:29 1098

Міністри сільського господарства та рибальства країн Євросоюзу висловили готовність і надалі сприяти експорту українського продовольства, зокрема зерна, як на світові ринки, так і до ЄС.

Про це під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із сільського господарства й рибальства заявив міністр сільського господарства, рибальства та продовольства Іспанії, яка головує в ЄС, Луїс Планас Пучадес, пише «Укрінформ»

«Ми підтвердили нашу підтримку народу та уряду України, які страждають від наслідків злочинної війни, розв'язаної росією. Ми також підтримали українських фермерів, щоб дозволити їм продовжувати експорт зерна. Це є дуже важливим для того, щоб знизити вразливість світових ринків. Тож ми висловили Україні політичну підтримку та надаємо економічну допомогу з метою забезпечити продовольчу безпеку», — сказав іспанський урядовець.

Він зауважив, що необхідно знайти шлях для вивезення українського зерна, щоб поставляти його, зокрема, до певних країн Азії, Латинської Америки, Африки, а також до Європейського Союзу. 

«Питання продовольчої безпеки продовжує існувати. Це означає — що б не трапилося на Близькому Сході, транспортування зерна з України залишатиметься пріоритетом. росія вживає заходів, щоб зупинити чорноморський шлях, закриваючи можливі канали для вивезення українського зерна. Порти та продовольчі склади стали ціллю російських атак. Це ще одна причина для нас, для ЄС, щоб потужно підтримувати Україну, зокрема, через координаційну платформу, що об’єднує Україну, Єврокомісію та п’ять прикордонних країн ЄС. Імовірно, ми зможемо підвищити ефективність транспортування українського зерна», — додав Пучадес.

Також він зауважив, що наразі ситуація на сільськогосподарському ринку Польщі, Словаччини, Угорщини, Болгарії та Румунії є набагато кращою, ніж ще п’ять тижнів тому. 

Єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський навів статистику щодо розвитку спроможностей «коридорів солідарності».

Зокрема, за даними Єврокомісії, у вересні цим маршрутом вдалося перевезти 3,8 млн т українського зерна, у серпні цей показник становив 4,38 млн т. Водночас єврокомісар нагадав, що лише за результатами врожаю цього року Україна має близько 56 млн т зерна, призначеного на експорт. Це означає, що обсяг зернового експорту має становити принаймні 4,7 млн т на місяць.

«З початку російської агресії проти України через «коридори солідарності» були експортовані 52,2 млн т зерна, в той час як за допомогою Чорноморської зернової ініціативи, коли цей шлях залишався відкритим, було транспортовано 31,9 млн т. Тож разом — 84,1 млн т, і це дуже велике досягнення для «коридорів солідарності», — констатував Януш Войцеховський.