Така вартість на вітчизняну зернову культуру стала рекордною з кінця 2014 року, говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).
Напружений світовий баланс ще на початку маркетингового року підтримував зростання вартості ячменю — світове виробництво скоротилося у 2017/2018 МР до 142,4 млн т, що на 3,5 млн т менше показника минулого року, пояснюють в УКАБ.
Аналітик ринку зернових та олійних культур УКАБ Ольга Харабара, зазначає, що ключовим фактором впевненого зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит зі сторони Саудівської Аравії, яка є ключовим імпортером даної зернової у світі. За 2017 рік Україна відвантажила у цю країну 2,07 млн т ячменю, що склало 57% від загального обсягу експорту.
Цьогоріч попит з Саудівської Аравії не має стійкого характеру — тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги є досить значними. На останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії (SAGO) оголосила про закупівлю 1 млн т ячменю, на попередньому було закуплено 0,96 млн т.