ТОП-10 законопроєктів, на прийняття яких очікують аграрії

24 січня 2022, 09:16 721

Верховна Рада України цього тижня розпочинає перші пленарні засідання в 2022 році.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» підготувала ключові аграрні законопроєкти, розгляд та схвалення яких на поточний рік є важливими для ефективної роботи агросектору України. 

Законопроєкт №6070-1 щодо врегулювання питання з ввезенням нових моделей тракторів, який покликаний вирішити проблемні питання з отримання сертифікатів, затвердження та можливості оновлення Технічних регламентів у межах спільної роботи з Мінагрополітики.

Законопроєкт №3680-д щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння.  Документ має на меті усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин та їх державної реєстрації в Україні, що в результаті призводить до складного та довготривалого у часі процесу набуття прав на сорт, найшвидшого введення в обіг та доступу аграріїв до найновіших сортів/гібридів.

Законопроєкт №4601 щодо посилення відповідальність осіб за порушення законодавства у сфері захисту рослин, у тому числі в частині застосування засобів захисту рослин, їх виготовлення, придбання, зберігання, транспортування з метою збуту та/або збуту фальсифікованих засобів захисту рослин шляхом збільшення розмірів штрафів та строків позбавлення волі з урахуванням ступеню та характеру суспільної небезпеки таких порушень.

Законопроєкт №3716 щодо удосконалення законодавчого врегулювання у сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації.  Він забезпечує регулювання використання безпілотників (дронів) і зміни щодо їх реєстрації, а також вноситься поняття «дистанційний пілот». Даний законопроєкт прямо зачіпає роботу агропідприємств, оскільки зростає використання безпілотників для виконання різних операцій в агросфері.

Законопроєкт №6199 щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки. Документ покликаний врегулювати частину проблемних питань щодо ринку землі, а саме  виправляє деякі неточності та складності при проведенні договорів купівлі-продажу земель с/г призначення.

Законопроєкт №5438-1 про консолідацію земель. Суть законопроєкту полягає у впорядкуванні земельних ділянок та прав користування ними з метою формування цілісного масиву для раціонального обробітку земель та вирощування с/г продукції.

Законопроєкт №5202-д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. Метою законопроєкту є збільшення площі зрошуваних земель та обсягів вирощеної с/г продукції. Документ містить законодавчу базу для створення неприбуткових організацій водокористувачів. Це об'єднання фермерів, які будуть здійснювати управління внутрішньогосподарськими меліоративними системами, а також за власний кошт ремонтувати, модернізувати та будувати нові зрошувальні системи, самостійно встановлюватимуть графік та обсяги подачі води на зрошення та тарифи за послуги зрошення.

Законопроєкт №6289 щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок. Основна мета законопроєкту  уникнути зловживань та врегулювати можливості прозорої передачі в оренду державних с/г земель постійними користувачами, а  також право користувачів приватного сектору на викуп таких земель або користування ними на праві оренди. 

Законопроєкт №6222 щодо виправлення законодавчих колізій під час здійснення габаритно-вагового контролю на дорогах і встановлення однакового та справедливого підходу у притягненні до відповідальності учасників перевезення.

Законопроєкт №4558 щодо правового регулювання у сфері поводження з пестицидами й агрохімікатами, наближення законодавства України до законодавства ЄС, усунення дублювання повноважень та надмірного державного регулювання та посилення боротьби з фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами.  

«УКАБ закликає народних обранців включити до порядку денного ВРУ та підтримати вищезазначені законопроєкти», — підсумували в асоціаії.