Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Як зазначається, для розробки нормативного акту про нові вимоги до такої продукції необхідно проаналізувати технологічні особливості процесів виробництва, визначити можливі ризики, які можуть виникнути із впровадженням європейських вимог в національне законодавство, а також встановити комунікацію із зацікавленими сторонами (виробниками, імпортерами, галузевими об'єднаннями).
«Сьогодні розпочато важливу роботу, яка є черговим кроком із впровадження європейських стандартів до продукції українського виробництва. Результатом цієї роботи має стати низка переваг для всіх учасників ринку. Виробники отримають конкурентні переваги як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку, зокрема, розширять коло потенційних споживачів власної продукції. А споживачі, відповідно — якісну та безпечну продукцію, яка відповідає їх очікуванням та вимогам», — зазначив генеральний директор Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Олександр Жемойда.
Основні принципи європейської системи регулювання виробництва та торгівлі джемами базуються в тому числі на Директиві Ради 2001/113/ЄС про фруктові джеми, желе, мармелад і підсолоджене каштанове пюре, призначені для споживання людиною.
У Мінагропроду чекають від усих зацікавлених сторін пропозиції до нових вимог щодо виробництва джемової продукції. Після їх опрацювання експертами міністерства буде проведено захід, на якому буде представлено першу редакцію проекту вимог.
Для довідки: наразі в Україні діють добровільні стандарти до джемів, фруктового желе та мармеладу (ДСТУ: 4900:2007 Джеми. Загальні технічні умови, ДСТУ 4333:2018 Мармелад. Загальні технічні умови, ДСТУ 6094:2009 Желе фруктові. Технічні умови).