Спрощення залізничних вантажних перевезень очікується у листопаді

03 листопада 2023, 19:00 1425

В АТ «Укрзалізниця» чекають оприлюднення наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України «Про внесення змін до наказу Міністерства транспорту України від 21 листопада 2000 року №644» (№778 ), яким буде спрощено перевезення вантажів.

Про це говорили під час наради представників товариства з учасниками аграрного ринку 2 листопада, пише Rail.insider.

Як зазначив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, документом дозволяється перевезення контейнерів на платформі дверима назовні без сплати додаткової плати за перевезення контейнерів на особливих умовах. Окрім того, під час перевезення зернових вантажів у непристосованому рухомому складі — мінераловозах, цементовозах тощо — не потрібно буде сплачувати додаткові кошти за перевезення на особливих умовах.

«У Правилах перевезення вантажів 11 розділів буде скасовано. Буде суттєво полегшено і спрощено приймання вантажів. Вантажовідправник матиме змогу самостійно визначати, в якому рухомому складі вантаж везти і багато іншого», — наголосив Валерій Ткачов.

Він уточнив, що наказ був заюстований 19 жовтня. Наразі чекають його оприлюднення. Найближчою датою оприлюднення може бути 20 листопада. Тоді ж наказ і набере чинності.