27 липня представників бізнесу запрошують на 15-й інформаційно-діалоговий майданчик «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення». На заході учасники дізнаються про державну грантову підтримку бізнесу у 2023 році.
Про це йдеться у повідомленні організаторів.
Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький говоритиме про те, як держава підтримує агровиробників під час війни. Зараз українці можуть подати заявку на грант з розвитку ягідництва, садівництва, тепличного господарства, виноградарства: «Через воєнні дії 40% теплиць в Україні зупинили свою роботу, інші продовжують працювати, але з меншим випуском продукції. Грантові програми на підтримку агробізнесу мають забезпечити продовольчу безпеку країни. Є прогнозований незаповнений внутрішній ринок, тому подавайтеся, реалізуйте нові проєкти, створюйте робочі місця, допомагайте якнайшвидшій перемозі нашої країни».
Про гранти на теплицю та сад, зміни у цій програмі та основні критерії відбору розповість директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак: «Основна мета, на яку держава виділяє бюджетні кошти у воєнний час, — це створення робочих місць і активізація економіки. Хочемо, щоб люди, які повертаються з-за кордону, мали роботу. Просто так кошти роздавати не будуть. Якщо свідомий підприємець готовий докласти зусилля, взявши 70% з державного бюджету і 30% зі свого, щоб нести за це відповідальність, він має створити робочі місця ще й для інших людей. Я вважаю, це суттєво дасть можливість тим, хто вміє займатись тепличним господарством і вже працює в цьому напрямі, масштабуватися. Це можливість збільшити теплицю до двох гектарів, отримати прибутки, створити робочі місця, а ми готові забезпечити працівників».
Що робити, щоб не було відмови у поданні та схваленні заявок на грант «Своя теплиця», «Свій сад», говоритиме консультантка Програми USAID АГРО, співзасновниця, керуюча партнерка Pro Capital Investment Антоніна Кутова: «Український бізнес зараз знаходиться в умовах війни та відповідних економічних труднощів. Фінансування обмежене, а кредити стають дорожчими. Тому гранти за Програмою урядових грантів «єРобота» перетворилися на своєрідну фінансову ін’єкцією в складних умовах, яка допомагає бізнес-організму вижити».
Про грантові програми для аграрного бізнесу від програми USAID АГРО розповість керівник групи з допоміжних послуг Програми USAID АГРО Олександр Осовець: «Програма USAID АГРО у партнерстві з компаніями-постачальниками матеріально-технічних ресурсів збільшить обсяги доступних кредитів для українських агровиробників. АГРО підтримає кредиторів у розробці та впровадженні фінансових продуктів, адаптованих до потреб невеликих агропідприємств і фермерів під час війни».
Під час майданчика представники бізнесу зможуть поставити спікерам запитання.
Захід відбудеться 27 липня о 16:00. Орієнтовна тривалість — 2 години.
Для участі потрібно пройти реєстрацію — https://forms.office.com/r/nwuse3YnUS
Захід відбудеться за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України» та Команди підтримки реформ Мінекономіки України.