Збільшення цін на продукти викликане потребою переробників компенсувати зростаючі витрати.
Про це розповів перший Віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко.
«Це не намагання отримання додатковий прибуток, це в кращому випадку намагання отримати компенсацію. Тому що коли газ протягом року дорожчає в 10 разів, не підвищувати ціни — це самогубство», — прокоментував Олександр Тараненко.
За його словами ціни на зерно зросли в 1,5 рази, відповідно подорожчало і борошно. Собівартість хлібобулочних виробів зросла на 20% за декілька місяців.
Підприємства асоціації приймали участь в торгах на дешевий газ. Середня ціна була близько 11 тис. грн/тис куб.м.
«Самий більший лот — 800 тис. куб. м був за ціною 9 тис. грн. Ми контрактувалися на першу половину січня по ціні 47-49 тис. грн. Тож така підтримка є обґрунтованою, якби нам не дали цей газ, на кінець січня ми б не мали за що купувати сировину», — додав Олександр Тараненко.
Ситуацію з подорожчанням хлібу можна було б упередити, якби держава закуповувала зерно за низькими цінами, створювала запас і надавала його переробникам. Таку підтримку оцінюють у декілька мільярдів гривень.
Через підвищення собівартості виробництва у Дніпропетровській області вже зупинився один завод (Павлоградський хлібозавод — редакція). Всеукраїнська асоціація пекарів прогнозувала такі вимушені зупинки хлібозаводів у другій половині січня, оскільки збитки з виробництва хліба становлять 10-20%.
Валентина Оврас, AgroPortal.ua