Міністерство фінансів схвалило Довгостроковий національний стратегічний план цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Держмитслужби — керівний документ з впровадження та розвитку митних інформаційних систем на наступні роки.
Про це говориться у повідомленні міністерства.
План розрахований до 2026 року та передбачає:
«Успішна реалізація визначених трансформацій забезпечить ІТ-систему української митниці необхідними інструментами для боротьби з корупцією та шахрайством», — запевняють у Мінфіні.
Документ розроблено у контексті підготовки України до вступу до Європейського Союзу та виконання Угоди про асоціацію в частині гармонізації митних процесів з європейськими стандартами. Особливу увагу приділено виконанню всіх вимог щодо майбутніх інтеграцій до систем ЄС.
За даними міністерства, Національний план цифровізації української митниці базується на Багаторічному стратегічному плані електронної митниці ЄС (Multi-annual strategic plan for electronic customs, MASP-C). Команда EU4PFM надала експертну підтримку в процесі його підготовки.
Основою ІТ-стратегії Держмитслужби, зокрема, визначено:
Окрему увагу в документі приділено запровадженню принципів кіберзахисту. Передусім йдеться про забезпечення:
«Серед пріоритетів ЄС нині є впровадження безпаперових процедур. У митній справі для цього реалізується Ініціатива електронної митниці (Electronic customs initiative). Для впровадження Е-Митниці розроблено Multi-annual strategic plan for electronic customs (MASP-C) — плановий документ, що охоплює всі митні проєкти, пов'язані з ІТ», — говорять у міністерстві.
У процесі ІТ-трансформації Держмитслужба використовуватиме управління бізнес-процесами та BPM-моделювання, що дозволить забезпечити цілісне уявлення про митні процеси та практичні наслідки їх впровадження відповідно до митного законодавства України та ЄС.