Як і багато інших підприємств по всій Україні, через блокування портів СТОВ «Деметра» не встигло реалізувати весь врожай 2021 року, коли постала необхідність також зберігати і врожай-2022. Господарство має власні потужності для зберігання, однак вони були заповнені минулорічним врожаєм, а місця для нового на складах не вистачило.
«Вчасно підказали, що є підтримка від Програми USAID АГРО, що можна отримати полімерні рукави для зберігання зерна. Про технологію зберігання дізналися з інтернету, а також з нами поділилися досвідом підприємства, які вже мали справу зі зберіганням зерна в рукавах. От і вирішили скористатися», — розповідає директор СТОВ «Деметра» Дмитро Моргун, повідомляє Програма USAID АГРО.
Зараз агровиробник уже може оцінити ефект для свого господарства: «Ми завантажили зерно ячменю та кукурудзи в полімерні рукави, що дозволило звільнити на складах місце для іншої продукції. Нещодавно ми вже реалізували зерно з рукавів. Коли пакували, ціна була низькою, десь 4000-4500 грн/т, а на час реалізації підросла до 6000-7000 грн/т. То чи вигідно було скористатися такою технологією зберігання? Я вважаю, що ми правильно зробили і притримали зерно до кращої ціни».
Доступ до простих та ефективних рішень тимчасового зберігання дозволяє агровиробникам, попри усі складнощі та невизначеність війни, обирати шляхи збуту та планувати якомога вигідніший продаж вирощеного зерна. А отже збільшувати дохідність і продовжувати роботу, планувати і розвиватися.
«Планів на майбутнє багато. Хочеться надалі працювати на рідній землі. А земля господарів любить і віддячує гарними врожаями. Дуже хочеться, щоб закінчилася війна, щоб повернулися захисники додому, до речі, у нас на підприємстві також є мобілізовані. Я дуже надіюся, що у нас скоро настане мир, ми зможемо працювати і примножувати здобутки для рідної країни. Постачати сільгосппродукцію для потреб українців та за кордон», — зазначає Дмитро Моргун.