Раду закликають розблокувати приватизацію державних КХП

13 липня 2022, 14:55 1647

Міністерство аграрної політики та продовольства закликає народних депутатів України ухвалити законопроєкт (№7451), який розблоковує процес приватизації і дозволяє підприємцям створити нові виробництва та забезпечити продовольчу безпеку держави.

Про це говориться у повідомленні Мінагрополітики. 

«Українським аграріям терміново потрібен доступ до інфраструктури зберігання та переробки зернових, яку можуть забезпечити об’єкти державних підприємств — комбінати хлібопродуктів (КХП) та спиртзаводи (активи ДП «Укрспирт» та концерну «Укрспирт»). Бізнес готовий інвестувати в запуск виробництва, переобладнання підприємств та випуск продукції з високою часткою доданої вартості. Для цього потенційні інвестори повинні отримати активи у приватну власність», — пояснюється у повідомленні. 

Зазначається, що до жовтня поточного року українські аграрії матимуть нестачу складських потужностей у розмірі 10-15 млн т.

«Зменшення наявної аграрної інфраструктури демотивує сільгоспвиробників проводити роботи в наступному аграрному сезоні. В результаті виникнуть високі ризики системної кризи аграрної галузі, що позначиться як на експортних можливостях України, так і на національній продовольчій безпеці», — підкреслюють у міністерстві. 

Додаткові потужності можна обладнати на базі об’єктів, які перебувають у державній власності та не використовуються ефективно.

«Державні спиртові активи мають підведені інженерні комунікації та потужності для швидкого запуску виробництв з переробки зернових на спирт для технічних та хімічних потреб.  

Отримавши ефективного приватного власника, державні КХП налагодять переробку зерна, зможуть насичувати внутрішній ринок такими готовими товарами як крупи, макарони та пластівці, а також експортувати їх на зовнішній ринок»,  — пояснюють у міністерстві. 

Підкреслюється, що експорт продукції з високою часткою доданої вартості дозволить державі отримувати більше валютної виручки, зменшити логістичне навантаження, а економіка матиме щонайменше +5% до ВВП. Завдяки цьому держава втримає макроекономічну стабільність та виконає свої соціальні зобов’язання.