Верховна Рада України 3 листопада в цілому ухвалила законопроєкт №8045, що дає додатковий поштовх для реформи приватизації.
Проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо приватизації державного і комунального майна, яке перебуває у податковій заставі, та забезпечення адміністрування погашення податкового боргу» підтримали 250 народних обранців, свідчать дані на сайті парламенту.
«Ухвалений документ стосується додаткових механізмів продажу активів державної або комунальної власності, які заблоковані через податкову заставу. Раніше законодавство передбачало заборону продажу таких активів. Законопроєкт №8045 дозволяє продаж, однак зазначає, що відповідальним за зобов’язання перед податковою стає вже новий власник підприємства. Держава від цього нічого не втрачає», — пояснив народний депутат, член Комітету ВРУ із питань економічного розвитку Олексій Мовчан.
За його словами, якщо новий власник має гроші на купівлю такого підприємства, то зможе розрахуватися і з усіма кредиторами, зокрема з податковою. Відповідно, держава отримає назад те, що їй були винні, і до того ж отримає гроші за продаж об’єкта приватизації.
«Загалом уже зараз можна казати, що за місяць роботи податкової реформи завдяки їй до державного бюджету додатково надійшло майже 1,5 млрд грн. Важливо, що, окрім прямих надходжень до бюджету, є ще й фіскальний ефект, який з’являється після переродження проданих підприємств. Це абсолютно виграшна історія в українських реаліях», — зауважив політик.
Він також додав, що опоненти приватизації стверджували, що не можна продавати під час війни. Водночас практика засвідчила, що під час війни дуже висока конкуренція.
«Інвесторам треба продовжувати вкладати, багато хто переміщує свої потужності, тому шукає приміщення», — наголосив народний депутат.