Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підбила підсумки своєї роботи за 2023 рік.
Як говориться у повідомленні відомства, минулого року погоджено 16 форм двосторонніх ветеринарних сертифікатів на експорт об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду з України до 11 країн світу, а саме:
«Наразі опрацьовуються 220 напрямків відкриття ринків іноземних країн за товарними позиціями різних категорій товарів. Зокрема, гороху та борошна до КНР, яблук до В’єтнаму та Канади, м’яса птиці до США тощо», — говориться у повідомленні.
Водночас зазначається, що за результатами здійснених 2023 року фітопроцедур 528 експортерів можуть здійснювати експорт сої, кукурудзи та ячменю до Китайської Народної Республіки.
Крім того, станом на 1 січня 2024 року 440 підприємств-виробників продуктів тваринного походження мають право експорту своєї продукції на територію Європейського Союзу.
Також у відомстві нагадали, що 2023 року було досягнуто домовленостей з Міністерством сільського господарства і добробуту фермерів Індії про включення України до переліку країн, які не обробляють зернові фумігантами з діючою речовиною метилбромід (СН3Br). Це дозволяє експортувати зернові вантажі за умови проведення знезараження препаратами на основі фосфіду алюмінію без сплати додаткових платежів (пені).